Advert

Büyükşehir'den rapor: 2 milyar liranın üzerinde yatırım

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, 2016'da 2 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdi. 13 yıllık toplam yatırım ise 12 milyar liraya ulaştı. Son 3 yıllık yatırımlar, geçen 5 yıllık dönemden yüzde 20 daha fazla oldu.

Büyükşehir'den rapor: 2 milyar liranın üzerinde yatırım
Büyükşehir'den rapor: 2 milyar liranın üzerinde yatırım admin
Bu içerik 403 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi, 1 milyar 493 milyon liralık yatırım harcamasının yanında, ilçe belediyelerinin projelerine de 56 milyon liralık maddi destek sağladı. ESHOT, İZSU ve şirketlerin yatırımlarıyla birlikte Büyükşehir'in 2016 yılı yatırım tutarı 2 milyar 29 milyon liraya yükseldi. Kentlinin yaşam standartlarını yükseltme hedefi doğrultusunda, 2016 yılında kamulaştırma çalışmalarından altyapıya, tramvaydan metro yatırımlarına, tarihin korunması ve kentsel dönüşümden önemli çevre tesislerine kadar çok sayıda proje yaşama geçirildi. Büyükşehir, aynı dönemde onlarca yatırımın da startını verdi. 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT, İZSU ve şirketlerin yatırımlarıyla birlikte, 2004-2016 yılları arasında kentte 11 milyar 903 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırımların 8 milyar 14 milyon liralık kısmı Büyükşehir tarafından gerçekleştirilirken, İZSU 2 milyar 359 milyon, ESHOT 519 milyon, İZDENİZ, İZULAŞ, İZBETON şirketleri ise 742 milyon liralık yatırım yaptı. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı