Advert

‘Filenin Yıldızları’ndan muhteşem başarı

Bergama 100. Yıl Ortaokulu Yıldız Kızlar Voleybol Takımı okullar arası Türkiye Şampiyonasında Bergama’yı temsil edecek. Takım, ilçede ve İzmir’de 89 takım arasından Türkiye Şampiyonası biletini alarak büyük bir başarıya imza attı.

‘Filenin Yıldızları’ndan muhteşem başarı
‘Filenin Yıldızları’ndan muhteşem başarı admin
Bu içerik 1286 kez okundu.
Advert

OSMAN BABACAN/BAKIRÇAY POSTASI - Eylül ayında başlayan Okul Sporları kapsamında yapılan İzmir İl Birinciliği Yıldız Kızlar Voleybol Müsabakalarına katılan Bergama’dan 100. Yıl Ortaokulu Yıldız Kızlar Voleybol Takımı il genelinde 89 takım arasından 4’lü finallere kalarak büyük bir başarıya imza attı. Finallerde oynadığı oyunla 3’üncü olan 100. Yıl Ortaokulu, okullar arası Türkiye Şampiyonasında Bergama’yı temsil edecek. Ayrıca dörtlü finallere kalarak 4’üncü olan Kınık’tan Şehit Cafer Atilla Ortaokulu ile birlikte Kuzey Bölgesi okulları için şampiyonada mücadele verecek.
9 maçtan set vermeden birinci çıktı
Şampiyonaya ulaşmak için Bergama’da 5 maç yapıp set vermeyerek gruptan birinci olarak çıkan ve İzmir’de yarıfinallere de giderek 4 takım arasında yine set vermeyerek birinci olan 100. Yıl Ortaokulu son olarak 4’lü finallere kalıp buradan da 3’üncü olarak çıkıp Türkiye Şampiyonası için final biletini kaptı.
Hedefimize ulaştık
Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan takımın antrenörü Berkay Üstün, Türkiye Şampiyonası turnuvalarının 16-19 Şubat tarihleri arasında Yalova’da yapılacağını söyledi. Üstün, “Takım olarak Eylül ayından itibaren sıkı bir çalışma ile hedefimiz Türkiye Şampiyonasıydı. Çalışmalarımızın ve azmimizin karşılığını alıyoruz. Öğrencilerimizin de istekli oluşu ve çabaları ile buralara kadar geldik. Haftanın dört günü antrenman yapan takımımız aynı zamanda Belediyespor kulüp takımını da temsil ettiği için  çok yoğun bir maç programı olmasına rağmen hem kulüp maçlarını hem de okul sporları müsabakalarında mücadele etti. Bu kadar mücadelenin sonucunda da iyi sonuçlar elde ederek okul sporları kapsamında hedefimiz olan Türkiye Şampiyonası için final biletini aldığımız için çok mutluyuz. Buralara kadar gelmemizde emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kiraz, okul müdürümüz İsmail Tıraş, Beden Eğitimi Öğretmeni Barış Selmanpakoğlu ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ederim. Takımımıza her zamanki gibi güvenimiz tam. İnşallah Şampiyonadan da iyi sonuçlar ile döneriz.” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı