Advert

DEÜ rektörü Adnan Kasman’dan Bergama’ya ziyaret

Dokuz Eylül Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman’a geçtiğimiz günlerde düzenlenen ziyaretin ardından, rektör Adnan Kasman’da Bergama’ya gelerek Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper’i ziyaret etti. Rektör Kasman ziyarette “Yüksekokulumuzu elimizden geldiğince geliştirmek ve sizlerin de yardımıyla yeni atılımlar yapmak isteriz.” dedi.

DEÜ rektörü Adnan Kasman’dan Bergama’ya ziyaret
DEÜ rektörü Adnan Kasman’dan Bergama’ya ziyaret admin
Bu içerik 628 kez okundu.
Advert

Bergama Belediyesi  ve Bergama Ticaret Odası Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman ve Rektör Yardımcısı Banu Esra Aslanertik‘i konuk etti. Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Erdoğan, Genel Sekreter Gülay Koç, Başkan Yardımcısı Ali Kahyaoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Volkan Çeçen’in katılımıyla Güzellik Ilıcası’nda toplantı yapıldı.
Toplantı gündeminde eğitim ve buna bağlı olarak da üniversitede yeni açılabilecek bölümler vardı. Bölümlerin değerlendirilmesi aşamasında bölge turizmi, şifalı su, sağlık, Bergama Kermesi ve şehrin ekonomik durumu gibi konular hakkında bilgi verilirken, Ürper, “Yeni açılabilecek bölümler sayesinde bölgeye daha çok öğrenci gelebilecek. Öğrenciler yaşamlarını ucuz bir şekilde idame ettirecek. Bu doğrultuda bölge ekonomik açıdan da ivme kazanacak.” diyerek,’fakülteleşmenin ve ‘yeni bölümlerin açılmasının’ altını çizdi. 
Toplantı sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu’nda gezi yapıldı. Okuldaki görüşmeye Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Tosun, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Duygu Bağcı ve Yüksekokul Sekreteri Hasan Gölbaş da eşlik etti. Kasman, Yüksekokulun bahçe ve sınıflarını gezdi. Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in yaptığı sunumun ardından Kasman, var olan bazı binaların sadece restore edilip yeni bölümlerinin açılabileceğini belirterek “Bergama’yı çok sevdim. Açıkçası Yüksekokulumuzu elimizden geldiğince geliştirmek ve sizlerin de yardımıyla yeni atılımlar yapmak isteriz.” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı