Advert

İzmir'de ilk 'hayır' platformu Bergama'da!

Referanduma yönelik, İzmir'de çeşitli partilerde görev almış isimler ile STK temsilcilerinden oluşan ilk 'hayır' platformu Bergama'da kuruldu. Belediye Başkanı Gönenç'in girişimleriyle Bergama Demokrasi İçin Güçbirliği adıyla kurulan platformun ilk etkinliğine Feyzioğlu ve Batum katılıyor.

İzmir'de ilk 'hayır' platformu Bergama'da!
İzmir'de ilk 'hayır' platformu Bergama'da! admin
Bu içerik 486 kez okundu.
Advert

Anayasa değişikliğine yönelik 16 Nisan'da yapılacak olan referandum öncesi STK'lar ve partiler alan çalışmalarının startını başlattı. 'Hayır' cephesinin lokomotifi olacak olan CHP'de, İzmir İl Örgütü'nün çeşitli toplantıları sonrası ilçelerde demokrasi evleri kurulması kararlaştırılmıştı. Farklı siyasi partilerden isimler ile STK temsilcilerinin bir araya getirilmesinin hedeflendiği projenin farklı bir versiyonu Bergama'da gerçekleştirildi.
Gönenç'in girişimleriyle
Bergama Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Gönenç'in girişimleriyle özellikle merkez sağda geçmişte görev almış isimler ile STK temsilcileri bir araya gelerek Bergama Demokrasi İçin Güçbirliği Platformu'nu kurdu.
5 kişilik yürütme kurulu
Gönenç'in organizasyonunda bir araya gelen güçbirliği platformu 5 kişilik yürütme kurulu belirledi. Yürütme kurulunda Nuri Çiftçi, Mustafa Demirel, Murat Tanol, Mustafa Karakaya ve Nadir Gergin yer aldı. Yürütme kurulunda sözcülük görevini Nuri Çiftçi üstlenecek. Gönenç süreç boyunca platformun üyesi olacak.
Sosyal medyadan mesaj yayınlandı
Platform, ilçe merkezinde ofis tutarken, kullanılacak logosunu da belirledi. Platform sosyal medya hesabından, " Demokratik parlamenter sistem olan, demokrasiden, laik cumhuriyetten ve Atatürk'ün ilkelerinden yana olan güçler bir araya geliyoruz. Tüm siyasal partilerden bağımsız, toplumun farklı kesimlerinden, farklı renklerinden oluşan bir güçbirliği hedefliyoruz. Farklılıklarımızı , bireysel siyasal duruşlarımızı, uzlaşmazlıklarımızı bir yana bırakıp Ülkemizin ve çocuklarımızın aydınlık geleceği İçin bir araya geliyoruz. Kim olduğumuzu, ne yapmak istediğimizi ve ilkelerimizi yakında buradan paylaşacağız. Bizi izleyin , birliğimize güç katın. Geleceğimiz aydınlık yolumuz açık olsun" mesajını paylaştı. 
İlk etkinlik: Feyzioğlu ve Batum geliyor

Platformun ilk etkinliği de 25 Şubat'ta düzenlenecek panel olacak. Panelde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ike hukuk profesörü Süheyl Batum konuşmacı olacak. (ege postası)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası