Advert

İşverenlere devlet destekleri

Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper İstihdam Paketi kapsamında başlatılan istihdam seferberliği hakkında açıklama yaptı. Ürper, istihdam desteği ile işçi maliyetlerinin düşeceğini söyledi.

İşverenlere devlet destekleri
İşverenlere devlet destekleri admin
Bu içerik 2990 kez okundu.
Advert

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, İstihdam Paketi kapsamında başlatılan istihdam seferberliğiyle 01.02.2017 tarihinden itibaren İşkur’a kayıtlı işsizler arasından işe alınanlar için artı bir istihdam desteği sağlanacağı söyledi. Ürper, “Devlet artı istihdam desteği ile, işçilerin bir yıl süre asgari ücret üzerinden SGK prim, işsizlik fonu kesintileri ve vergilerini karşılayacak. Böylece bir işçinin işverene maliyetinin aylık 2.088 TL’den 1.314 TL’ye inecek” dedi.
Başkan Ürper, işbaşı eğitim ile de bir çok kişiye de istihdam imkanı sağlanacağının altını çizdi. Ayrıca Fikret Ürper, 3 Aylık İşbaşı Eğitimi süresince kişilerin maaşları devlet tarafından karşılanarak, eğitim bitiminde kalıcı bir istihdam sağlanırsa bu kişilerin artı istihdam sayılarak tüm vergi ve primlerinin 9 ay boyunca devlet tarafından ödeneceğini, üniversiteden yeni mezun olanların istihdam edilmesi halinde bir yıl boyunca bu çalışanların ücretinin yüzde 50’sini devletin karşılayacağını söyledi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası