Advert

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Bergama’yı ziyaret etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Bergama’ya geldi. Bergama’da bulunan bazı okul ve kurumları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi buralarda inceleme yaptı sonrasında okul müdürleri ile toplantı yaparak istek ve taleplerini dinledi.

İzmir İl  Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Bergama’yı ziyaret etti
İzmir İl  Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Bergama’yı ziyaret etti admin
Bu içerik 529 kez okundu.
Advert

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Bergama’ ya gelerek incelemelerde bulundu. Bergama’da okul ve kurumları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi öğrenci yurtlarını, Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi , 70.Yıl Sağlık Meslek Lisesini, Bergama Öğretmenevini, binası tamamlanıp ikili eğitimden tekli eğitime geçme hazırlığı yapan Ulubatlı Hasan Orataokulunu, Şehit Üstteğmen Cemil Canan Ortaokulu ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Öğrenci yurtlarını gezen Ömer Yahşi sonrasında proje okulu olması yönünde çalışmaların devam ettiği  Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenci ve öğretmenlerle biraraya geldi. Ömer Yahşi, okulun fiziki yapısını ve öğrencilerin pırıl pırıl bakışlarının ülkemizin geleceğini aydınlattığını ifade ederek, başarılı çalışmalarından dolayı öğretmenlere teşekkür ederek,  çiçek takdim etti. Ardından Bergama Öğretmenevi’ni ziyaret etti. Odaları tek tek gezerek yapılan yenileme çalışmalarını yerinde gözlemledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz,  Öğretmenevinin 15 odasının yenilendiğini, diğer odalarında yenileceğini ifade etti.
TEOG'da Bergama'yı tebrik etti
İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi "Bergama'nın TEOG sınavında il genelindeki son 3 yıl içinde istikrarlı çıkışından dolayı tebrik ederek, "İzmir’in eğitimde çıtasının yükselmesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.  Ayaskent Ortaokulunun merkezden uzak bir belde okulu olmasına rağmen TEOG sınavındaki ilçe birinciliğinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Ayrıca Şehit Üstteğmen Cemil Canan Ortaokulunu ziyareti sırasında öğretmenler ile sohbet etti ve tek tek hepsiyle tanışarak varsa istek ve taleplerinin not edilmesini sağladı. TEOG sınavında tüm soruları doğru yaparak 500 tam puan alan Zeynep Kaplan'ı tebrik etti. 
Okul Müdürleri ile toplantı
Okul müdürleri ile yaptığı toplantıda Anadolu liselerine yerleşme puanlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek müdürlere teşekkür etti. Toplantıda taşımalı eğitim de masaya yatırıldı. Yahşi, Zeytindağ, Kozak ve Göçbeyli çok programlı Anadolu lisesi müdürlerine tek tek söz hakkı vererek okullarındaki aktif öğrenci sayılarını ve aslında taşımalı eğitim kalkarsa okullarının alacağı öğrenci kapasiteleri hakkında bilgi aldı. Müdürlerden taşımalı eğitim hakkında düşüncelerini ve okullarını nasıl daha canlı hale getirebileceklerine dair fikirlerini aldı. Okul müdürlerine seslenerek devletin kendisine yapılacak her türlü menfur alçakça kalkışmaların karşısında olacaklarını söyledi. Çanakkale'de bu topraklar için nasıl mücadele verilerek bu vatanın kazanıldığından ve öğrencilerimize her an bu bilincin aşılanmasının ne kadar önemli olduğundan bahsederek müdürlere öğrencilerine sahip çıkmalarını, onların militan ve marjinal güçlerin eline düşmelerine engel olmaları, kaliteli bir nesil yetiştirmek için daha çok ve canla başla çalışmalarını söyledi. İl milli eğitim müdürü ayrıca okullarda bağımlılık, cinsel istismar ve taciz gibi konularda müdürlerden çok dikkatli olmalarını istedi. Risk alan, çalışan, üreten, okuluna güven veren müdürlerin kendisi için ne kadar kıymetli olduğunu dile getirildi. Yahşi toplantıda okul müdürlerinin istek ve taleplerini dinledi.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ  ayrıca “Öncelikli hedeflerinin ,Bergama’da 2019 yılı itibariyle ikili eğitimi ortadan kaldırarak, öğrencilerimizin sabah karanlığında yola düşmekten kurtarmak olduğunu,   tekli eğitime geçmek için gerekli yatırım ve planlama yapılacak” dedi. Ayrıca “ İzmir’in tüm ilçelerini ziyaret ederek, kılcal damarlara varıncaya kadar inip, sorunları yerinde tespit ederek, sorunu yerinde çözdüklerini , sorunu not alıp dönmediklerini” ifade etti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı