Advert

77 köye gelir getirici orman

İzmir'deki 77 köye, 2015 -2016 yılları arasında, 10 bin 990 dekar gelir getirici orman kurulduğu bildirildi.

77 köye gelir getirici orman
77 köye gelir getirici orman admin
Bu içerik 472 kez okundu.
Advert

Orman ve Su İşleri Bakanlığının başlattığı, Orman Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü ve 2015-2019 Yılları arasında devam edecek olan '5 Bin Köye 5 Bin Gelir Getirici Orman' seferberliği Tüm ülkede olduğu gibi İzmir'de de devam ediyor. 2015 -2016 yılları arasında, İzmir ilinde 77 köye 10 bin 990 dekar gelir getirici orman tesis edildi. Badem, ceviz, dut ve fıstıkçamı gibi meyveli türlerden seçilen ağaçlar, atıl ve bozuk durumda olan orman alanlarına dikilip çevresindeki orman köylülerine 49 yıllığına kullanım hakkı şeklinde teslim ediliyor. Yine bu alanlar içinde 91714 adet ağaca delice ve menengiç aşılaması da gerçekleştirildi.
İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal da çalışmaları yakından takip ediyor. Gelir Getirici tür ağaçlandırması verilen köyleri ziyaret ediyor, orman köylülerine konuya ilişkin bilgilendirme yapıyor onların sorunlarını, görüş ve önerilerini dinliyor.
Ödemiş Bademli köyüne gerçekleştirdiği ziyarette konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, daima orman köylüsünün yanında olan ve onların hayat şartlarını daha iyi seviyelere ulaştırmak için gayret eden Orman Teşkilatı'nın orman köylüsünü ile hasım değil hısım olduğunu söyledi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı