Advert

Ticaret Odası, İŞKUR Hizmet Noktası oldu

Bergama Ticaret Odası ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalanan protokol ile Ticaret Odası İŞKUR hizmet noktası oldu. Böylelikle iş arayanlar sadece İŞKUR’a değil, Ticaret Odasına da başvuru yapabilecek.

Ticaret Odası, İŞKUR Hizmet Noktası oldu
Ticaret Odası, İŞKUR Hizmet Noktası oldu admin
Bu içerik 2676 kez okundu.
Advert

İŞKUR İzmir İl Müdür Yardımcısı Makbule Dank ve İŞKUR Çiğli Hizmet Müdür Vekili Bahrettin Hasret, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper’i ziyaret etti. Ziyarette İŞKUR ile imzalanan protokol ile Bergama Ticaret Odası İŞKUR Hizmet Noktası oldu. İş arayanlar sadece İŞKUR'a değil, Bergama Ticaret Odasına da başvuruda bulunabilecek. 
İşverenin yükü azalacak
Başkan Fikret Ürper ziyarette 1.5 milyon kişiyi iş sahibi yapacak şekilde tasarlanan İstihdam Paketinden bahsetti. İŞKUR’un işverene sağladığı avantajlar konuşulduğu ziyarette Ürper, işbaşı Eğitimi ile de 500 bin kişiye istihdam sağlanmasının hedeflendiğini bu kapsamda işçinin ilk 3 aylık vergi, sigorta primlerinin tamamı ve maaşının devlet tarafından ödeneceğini, 3 aydan sonra kalıcı bir istihdam olursa bu kişiler artı istihdam sayılarak primlerinin 9 ay boyunca devlet tarafından karşılanacağını ve bu sayede işverenin yükünün azalacağını söyledi.
‘İŞKUR’un faaliyetlerini Bergama’da da duyurmak isteriz’
Ziyarette ayrıca Bergama Ticaret Odası ile İŞKUR arasında imzalanan protokolün istihdam problemini çözmede büyük katkı sağlayacağı vurgulanarak Bergama’da işsizliğin azaltılmasının hedeflendiği konuşuldu. İŞKUR aracılığıyla 217.000 iş bekleyen ve bu bölgedeki 1527 açık pozisyon ile bu iki tarafı kavuşturmak istediklerini, aynı zamanda eğitim ihtiyaçlarını da karşılayacaklarını söyleyen Dank, “Sizlerin yardımıyla İŞKUR’un faaliyetlerini Bergama’da da duyurmak isteriz.” dedi.
Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper de “Doğru bilgi yayılımı ile Bergama Ticaret Odası olarak her türlü yardım ve yeniliğe açığız.” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası