Advert

Koza Altın’ın Çukuralan Altın Madeni İşletmesi için kapasite artışı İDK’da!

Koza Altın İşletmeleri’nin Dikili’de bulunan Çukuralan Altın Madeni İşletmesi için üçüncü kez kapasite artışı ile ilgili İnceleme, Değerlendirme Kurul toplantısı yapılacak.

Koza Altın’ın Çukuralan Altın Madeni İşletmesi için kapasite artışı İDK’da!
Koza Altın’ın Çukuralan Altın Madeni İşletmesi için kapasite artışı İDK’da!    admin
Bu içerik 2093 kez okundu.
Advert

Koza Altın İşletmeleri A.Ş.’nin Dikili’de bulunan Çukuralan Altın Madeni İşletmesi’nin 3. kapasite artırımı için hazırladığı projede son aşamaya gelindi. Proje ile ilgili İnceleme, Değerlendirme Kurul (İDK) toplantısı yapılacak. Toplantı tarihini İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 18 Nisan olarak duyurdu.
Yeni 3 adet açık ocak yapılacak
3. Kapasite Artırımı projesi ile Çukuralan Altın Madeni İşletmesi’nin192 hektarlık mevcut ÇED alanına yaklaşık 132 hektarlık yeni bir alan ilave edilmesi ve proje ÇED alanının toplam 324 hektara çıkartılması planlanmakta. Mevcut proje sahası içerisinde 2 adet açık ocak bulunurken 3. kapasite artırımıyla birlikte mevcut ocaklardan bir tanesi genişletilecek ve ayrıca üç adet yeni açık ocak eklenecek. Açık ocak madenciliği faaliyetlerinin yaklaşık olarak 5,5 yıl sürmesi ve 1,87 milyon ton cevher üretimi planlanmakta. Yaklaşık 13 yıl sürmesi öngörülen yeraltı madencilik faaliyetleri sonucunda ise 5,82 milyon ton altın ve gümüş cevheri çıkarılması planlanmakta. Projenin işletme döneminde 621 kişinin istihdam edilmesi planlandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı