Advert

Bergama’da özel eğitim öğrencilerinden büyük başarı: Türkiye Şampiyonasında İzmir’i temsil edecekler

Bergama Zeytindağ Çok Programlı Anadolu Lisesi 3 özel eğitim öğrencisi Özel Sporcular Atletizm İzmir Yarışmalarında derece alıp büyük bir başarıya imza attı. Öğrenciler Özel Sporcular Türkiye Şampiyonasında İzmir’i dört dalda temsil edecek.

Bergama’da özel eğitim öğrencilerinden büyük başarı: Türkiye Şampiyonasında İzmir’i temsil edecekler
Bergama’da özel eğitim öğrencilerinden büyük başarı: Türkiye Şampiyonasında İzmir’i temsil edecekler admin
Bu içerik 1751 kez okundu.
Advert

Okul sporları faaliyet programı içerisinde Özel Sporcular Atletizm İzmir Yarışmalarına Bergama’yı temsilen Zeytindağ Çok Programlı Anadolu Lisesi özel eğitim öğrencileri katıldı. 100 metre genç erkekler, 400 metre genç erkekler, gülle atma ve uzun atlama yarışmalarında derece alan öğrenciler Aksaray’da yapılacak olan Özel Sporcular Türkiye Şampiyonasında İzmir’i dört dalda temsil etmeye hak kazandı.
En çok madalya alan okul oldu
Zeytindağ Çok Programlı Anadolu Lisesi hafif düzey 3 özel eğitim öğrencisi Özel Sporcular Atletizm İzmir Yarışmalarında çeşitli dallarda dereceye girdi. 100 Metre, 400 Metre, uzun atlama ve gülle atma olmak üzere dört farklı kategoride öğrenciler yarışmalara katılarak il birinciliği müsabakalarında Bergama’yı temsilen birincilik ve ikincilik dereceleri elde etti. Zeytindağ Çok Programlı Anadolu Lisesi, toplamda dört altın, iki gümüş madalya ile İzmir bölgesinde en çok madalya alan okul oldu.
Eğitim- öğretim ile ilgili her konuda yanlarındayız
Okul Müdürü Tuncer Korman yaptığı açıklamada "Özel eğitim sınıfımızdaki öğrencilerimiz bizim çocuklarımız. Onların kendilerine güvenmelerini sağlayacak, eğitim- öğretim ile ilgili her konuda yanlarındayız. Ben öğrencilerimize güveniyorum. İzmir elemelerini geçip Nisan ayında Aksaray’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'nda ekibimize şimdiden başarılar diliyorum" dedi.
Var olan yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyoruz
Müdür Yardımcısı ve Beden Eğitimi Öğretmeni Muhammet Şahin ise; ‘’Okulumuzda Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve her yıl devam ettirmeyi hedeflediğimiz Bahar Şenlikleri kapsamında yapılan sportif müsabakalarda keşfettiğimiz bu çocuklarımız ile çok iyi sonuçlar elde edebileceğimizi düşünüyorum. Öğrencilerimizin toplumda “ben de varım” diyebilmesi için spordan ve sporun etkileşim gücünden yararlanıyoruz. Beden Eğitimi derslerinde farklı spor branşlarında etkinlik yaparak öğrencilerimizin hangi alanlarda sportif yeteneğinin olduğunu keşfetmeye çalışıyoruz. Özel Eğitim Öğrencilerimizde bunu oyunsal faaliyetlerle yaparak onlara spor tutkusunu ve spor ahlakını kazandırmayı ve var olan yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyoruz.’’ dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı