Advert

Çam fıstığı sorunu masaya yatırıldı

Bergama Ticaret Odası ve ve Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Kozak Çam fıstığının verim düşüklüğü hakkında toplantı yapıldı.

Çam fıstığı sorunu masaya yatırıldı
Çam fıstığı sorunu masaya yatırıldı admin
Bu içerik 517 kez okundu.
Advert

Bergama Ticaret Odası ve Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu işbirliği ile Kozak Çam Fıstığında Verim Düşüklüğü konulu toplantı yapıldı. Toplantıya Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Erdoğan, Genel Sekreter Gülay Koç, Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Necip Tosun, Kozak Mahalle muhtarları ve azalar katıldı.
Toplantıda Kozak’ta yaklaşık 8-10 yıldır sorun haline dönüşen çam fıstığının verim düşüklüğü masaya yatırıldı. Toplantıda Dünya çam fıstığı üretimi, çam fıstığı çeşitleri, çam fıstığının oluşum aşamaları, üretim aşamasında elde edilen ürünler, ticari değerler konuşulurken iç fıstık üretiminin yıllara göre dağılımı hakkında bilgi verildi. Muhtarlar ile bölge sorunları konuşularak, çözüm önerileri getirilmeye çalışıldı. Başkan Ürper, ‘’Kozak Çam Fıstığı sorunuyla yeniden çalışma yapıp, sorunu çözmek için biz Bergama Ticaret Odası olarak her türlü desteği sağlayabiliriz. Bu işbirliği ile pratik ve teorik bir araya gelebilir. Bunun için sürekli iletişim ile bu sorunu ortadan kaldırmak için neler yapabileceğimizi kritik edebilmeliyiz. Hedeflerimizi ancak bu şekilde gerçekleştirebiliriz.” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası