Advert

KUR'ANI güzel okumak için yarıştılar

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İzmir Kuzey Bölgesi Yarışması Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

KUR'ANI güzel okumak için yarıştılar
KUR'ANI güzel okumak için yarıştılar admin
Bu içerik 2668 kez okundu.
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İzmir Kuzey Bölgesi Yarışması Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı. İzmir’in Kuzey Bölgesi İlçelerindeki İmam Hatip Liseleri arasında yapılan “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasına İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Bergama Müftüsü Hayrullah Yavuz ve çok sayıda davetli katıldı.
Yarışma Programı Bergama Hacı Hekim Camii İmam Hatibi Hafız Veysel Törün'ün Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından açılış konuşması için kürsüye çıkan Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz Kuran'ı Kerim'i güzel okuma adına yapılan bu faydalı etkinliklerin yanında, Kur'an'ı Kerim'i güzel anlama, güzel yaşama ve yaşatma kaygımızın da olması gerektiğini söyledi.
Jüri Başkanlığını Bergama Müftüsü Hayrullah Yavuz'un yaptığı yarışma sonucunda Ege Bölgesi Elemelerinde İzmir’i temsil edecek olan yarışma birincisi Menemen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Gümüştepe oldu. Toplam 13 İmam Hatip Lisesi öğrencisinin kendi okullarındaki elemelerde birinci seçilerek katıldığı il bölge elemesinin ikincisi Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Özcan Korkmaz, üçüncüsü ise Karşıyaka Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Osman Sezgin oldu. Dereceye giren öğrencilere Bergama Müftülüğü ve Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü'nce altın ve çeşitli hediyeler takdim edildi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz yarışmaya katılan bütün öğrencilere Katılım Belgesi vererek İmam Hatip Liseleri arasında yapılan bu yarışmaların kaybedeni olmayan harika birer etkinlik olarak değerlendirdiğini ve bu yarışmalarda yer alan tüm öğrencileri takdir ettiğini söyledi. Yarışmanın ev sahipliğini yapan Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Yetim Jüri Üyelerine plaket, öğrencileri yarışmaya hazırlayan danışman öğretmenlere Teşekkür Belgesi ve yarışmaya katılan öğrencilere hediye takdiminde bulunarak yarışma sürecinde katkıları bulunan herkese teşekkür etti.
Yarışma, İlçe Müftüsü Hayrullah Yavuz'un yaptığı dua ile sona erdi. Daha sonra katılımcılara, okul temsilcilerine ve izleyicilere Bergamalı Kadri Anadolu İmam Hatip Lisesi Yemekhanesinde yemek ikram edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı