Advert

Dikili'ye balıkçı barınağı müjdesi

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı Dikili’de uzun süredir planlanan balıkçı barınağı için düğmeye bastı. Bakanlık planlanan projeye özel imar planları hazırladı.

Dikili'ye balıkçı barınağı müjdesi
Dikili'ye balıkçı barınağı müjdesi admin
Bu içerik 539 kez okundu.
Advert

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı, Seferihisar, Urla ve Menderes’te balıkçı barınakları için çalışmalara başlarken, Dikili'de de balıkçı barınağı için düğmeye bastı. Bakanlık proje için özel imar planları hazırladı. Kuzey bölgede yer alan Dikili’de inşa edilmesi planlanan balıkçı barınağı projesi için 2013 yılında çalışmalara başlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı gerekli imar planlarını tamamlayarak askıya çıkardı.
Yapılan plana göre, Dikili merkezde yer alan ve Dikili Merkez Su Ürünleri Kooperatifi tarafından işletilen mevcut barınağın yerine yeni ve modern bir barınak yapılacak. 2010 yılında 45 günlük çalışmanın ardından restore edilen barınağın yerine 20 bin 808 metrekare üzerinde planlama yapılırken imar planları ile ilgili sürecin tamamlanmasının ardından ÇED süreci başlayacak. 30 gün boyunca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde aşklıda kalacak proje ile ilgili görüş, öneri ve itirazlar iletilebilecek. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası