Advert

Balkan-Rumeli buluşmasında Kınık ve Soma rüzgarı esti

Geçtiğimiz Perşembe günü Külliye'deki Rumeli-Balkan buluşmasına Batı Trakya Türkleri Soma Şubesi 3 otobüs ile toplam 135 kişi ile katılım sağladı.

Balkan-Rumeli buluşmasında Kınık ve Soma rüzgarı esti
Balkan-Rumeli buluşmasında Kınık ve Soma rüzgarı esti admin
Bu içerik 404 kez okundu.
Advert

İzmir, 4 federasyon 33 Rumeli-Balkan Derneği ile Külliye'deki Rumeli-Balkan buluşmasına çıkarma yaptı. Türkiye'nin 81 ili ve Balkanlardan gelen derneklerden oluşan yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı buluşmaya, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Program öncesinde Ankara Türk Dünyası Müzik topluluğu, Balkan türkülerinden oluşan mini konser verdi. Rumeli- Balkan buluşmasına İzmir de 500 kişilik heyetle çıkarma yaptı. Balkan Rumeli Buluşmasında Batı Trakya Türkleri Soma Şubesi  3 otobüs toplam 135 kişi ile katıldı. Organizasyona en kalabalık olarak katılan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olan Soma Şubesi Başkanı Mehmet Akın yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanımızın ev  sahipliğinde yapılan Balkan Buluşmasına yoğun bir katılımla giderek bizden beklentisi olan Genel Merkezimizin beklentisini boşa çıkarmadık ve Balkan Buluşmasında Batı Trakya Türklerini en iyi şekilde temsil ettik. Ankara'ya gidişimizde bizleri yalnız bırakmayıp destek olan  Soma  Belediye Başkanı Hasan Ergene, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Derneğimiz üyeleri Kınık Balkanlılar Derneği Başkanı Hasan Öktem'e teşekkürlerimi sunarım." dedi.
Doğruer, Bakan Müezzinoğlu'nu Kınık'a davet etti
Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ise yaptığı açıklamada "Balkan Rumeli buluşmasına, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesi olarak katılım sağladık. Batı Trakyalı hemşerimiz olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ile Ankara SGK vilayet evinde  görüşüp kendisini Kınık'a davet ettik. Bakanımız daveti kabul edip en kısa zamanda ilçemize gelme sözü verdi. Kınık Belediyesi olarak gerek Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği gerek diğer derneklere her türlü yardım ve desteği yapmaya hazırım." dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı