Advert

Lig Bergama 2. kez başlıyor

Bergama Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Bergama Belediyesi ve Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen İlkokullar arası Futbol Ligi “Lig Bergama” ikinci kez başlıyor.

Lig Bergama 2. kez başlıyor
Lig Bergama 2. kez başlıyor admin
Bu içerik 1844 kez okundu.
Advert

Çocukların sportif yeteneklerini ortaya çıkarma, özgüven kazandırma, sentez yapma becerileri kazandırma gibi çok yönlü sportif bir proje olan ve Türkiye’de ilk kez Bergama’da hayata geçirilen Lig Bergama ikinci kez başlıyor.
6 hafta sürecek ve 2 grupta mücadele edecek takımlar kura çekimlerini büyük bir heyecanla gerçekleştirdi. Kura töreninde Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Ergüner, İlçe Spor Müdürü Yunus Kazak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Bilal Ergen geleceğin yıldızlarını yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu.
Bergamalı çocukların özgün bir projede yer alma fırsatı buldukları için çok şanslı olduklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “ Türkiye’de daha önce yapılmayan bir projeyi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz faaliyete geçirdi. Öncelikle onlara teşekkür ediyorum. İşbirliği ile yapılan güzel bir organizasyon. Biz de elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışıyoruz. Karşılaşmaların oynandığı tesis Bergama Belediyespor Futbol Akademi Tesisleri. Futbol Akademi için şunu özellikle söylemek istiyorum. Şu an 14 yaşından 19 yaşına kadar 5 tane takımımız akademi liginde. İsmini duyduğumuz bir çok takımın akademi ligi takımlarıyla her hafta resmi lig mücadelesi yapıyor. Lig Bergama’nın Bergama Belediyespor içinde yararı var. Yaklaşık 10 tane hocamız burada yapılan maçları izliyor. Ve Bergama Belediyespor’un alt yapısına gelecek gençleri orada görme fırsatı buluyor. Belki de sizlerin burada oynadığınız karşılaşmalar ve mücadeleniz sizleri Bergama Belediyespor’un alt yapısına taşıyacak. Oradan da Bergama Belediyespor’un üst yapısına taşıyacak. Ve her şeyden önemlisi de sizler spor yapmış olacaksınız burada. İyi bir alt yapı ve eğitim aldıysanız, eğitim ve spor yaşamını dengeli bir şekilde götürebilirsiniz daha kendinizi 18-19 yaşlarında milli takımda görebilirsiniz. Çalışarak ve isteyerek bunu başarabilirsiniz. Katkı sunan herkese teşekkür ediyor, geleceğin yıldızlarına Lig Bergama’da başarılar diliyorum” dedi.
Değişik sportif faaliyetler için birçok kurs açtıklarını belirten Bergama Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Ergüner, “Kur açıyorsunuz fakat bunların sonucunu görmek gibi bir şansımız olmuyordu. Fatih hocamız bu projeyi hazırlayıp getirdiğinde bu projenin hem bizim açtığımız kursların faaliyet açısından ve verimliliğini ölçme açısından faydası olacaktı, hem de yediden yetmişe herkese hizmet veren Halk Eğitim Merkezi’nde gençlerimizin boş zamanlarını kaliteli ve verimli geçirmelerini sağlamış olduk. İlki çok güzel geçti. Bildiğiniz gibi futbol şiddetin olduğu bir alan. Fakat bu organizasyonda en ufak bir şiddet olayı yaşanmadı. Bu beni en mutlu eden şey oldu. Katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Törenin sonunda Bergama’nın on iki okul takımından birer oyuncu kuralarını İlçe Spor Müdürü Yunus Kazak ile birlikte kendileri çekti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı