Advert

Bergama'da öğrencilere trafik eğitimi

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla verilecek eğitimler Bergama'da başladı.

Bergama'da öğrencilere trafik eğitimi
Bergama'da öğrencilere trafik eğitimi admin
Bu içerik 2681 kez okundu.
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü ile TÜSEKOM (Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu) işbirliği ile sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol kapsamında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak trafik bilinci kazandırılması, trafik bilincinin arttırılmasının amaçlandığı eğitimler verilmeye başladı. Bu kapsamda eğitimlere geçtiğimiz Çarşamba günü Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ali Rıza Eroğlu İlkokulu'nda gerçekleşti. Programa Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Şube Müdürü Saadettin Uysal, İlçe Emniyet Müdürlüğünden Trafik Şube Müdürü Yusuf Özkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. 
Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz “Bu protokol ile Bergamamızda yaklaşık 6000 öğrenci dolaylı olarak da onların ailelerinde trafik bilinci konusunda farkındalık yaratmak hedeflenmiştir.Bu yaş çocuklarda öğrenme çok hızlı gerçekleştiği için ve trafik bilincinin oluşturulmasında erken yaşın önemli olduğu bilindiği için trafik adabı, trafik işaret ve levhalarının anlamları, öğrencilerin servislere binme ve inme kuralları, yayaların karşıdan karşıya geçerken uymadı gereken kurallar, hız kuralları, emniyet kemeri takma ve yaya yolunu kullanma kurallarını öğrenmeleri ve öğrendiklerini aileleriyle, akranları ve çevreleri ile paylaşmalarının sağlanması hedeflenmiştir.Bu eğitimlerde hedef kitle anasınıfı, 1-2-3 ve 4.sınıf öğrencilerdir. Protokol 1 yıl süreli olacak."dedi.  İlçe Milli Müdürü Nuri Kiraz öğrencilerden trafik kurallarına uymalarını ve bu eğitimde öğrendiklerini ailelerine de aktarmalarını istedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası