Advert

Yüksel’den Bergama’da 'Hayır' çalışması

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve 24. Dönem İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, referanduma sayılı günler kala, Bergama’da 'Hayır' için çalıştı.

Yüksel’den Bergama’da 'Hayır' çalışması
Yüksel’den Bergama’da 'Hayır' çalışması admin
Bu içerik 2510 kez okundu.
Advert

Alaattin Yüksel, beraberinde CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Salih Özçifçi ile birlikte, Bergama çalışmasına CHP İlçe örgütü ziyaretiyle başlarken, Bergama'da yürütülen hayır çalışmasına CHP İlçe Başkanı Ayşe Şimşek ve Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç de katıldı. 
YÜKSEL, REFERANDUMA KATILIM VATANDAŞLIK GÖREVİ
Bergama-Göçbeyli Pazarında esnaf ziyaretiyle çalışmalarına başlayan  Yüksel ve beraberindekiler, vatandaşlara 16 Nisan’da referandumda katılımın en üst seviyeye çıkarılması çağrısında bulunurken, Alaattin Yüksel "Referanduma katılımın yurtseverlik ve vatandaşlık görevi olduğunu" vurguladı. Yüksel şunları söyledi
Bu referandumda milletvekili, belediye başkanı veya belediye meclis üyesi seçilmeyecek, bu nedenle siyasi parti kalıplarından uzaklaşarak 16 Nisan’da sandığı gidilmesi gerek, ülkenin geleceğinin oylanacağı bu referanduma sahip çıkılması son derece önemli. Ayrıca gücün tek bir adamda toplandığı hiçbir başkanlık sistemi yoktur. Özgürlükçü demokrasi için, tek adam zihniyetine karşı çıkılması hem vatandaşlık görevi, hem de gelecek nesiller ve cumhuriyeti bizlere emanet edenlere borcumuzdur.
18 MADDENİN HİÇBİRİ SORUN ÇÖZMÜYOR
Yüksel, “Yasama, yürütme ve yargıyı tekeline almak için düzenlenen bu anayasa değişikliğinin, ülkenin en yakıcı sorunu olan işsizliğe, teröre, yoksulluğa, ekonominin küçülmesine  çare değildir. 18 maddenin hiç birinde bu sorunların çözümü ile ilgili tek bir satır bile yoktur” dedi.
Yüksel ve beraberindeki heyet pazar yerinde vatandaşlarla tek tek selamlaşarak “Neden Hayır”ı anlatan broşürleri dağıtırken,  Pazar ziyaretinin ardından Bergama gezisi Sanayi Sitesindeki esnaf ve sanatkarların ziyaretiyle devam etti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası