Advert

Bakan Müezzinoğlu’dan Kınık çıkarması

Müezzinoğlu Kınık Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programda Balkan Göçmenleri ve muhtarlarla buluştu, önemli açıklamalarda bulundu. Kınık Devlet Hastanesinin inşaat çalışmalarını inceledi.

Bakan Müezzinoğlu’dan Kınık çıkarması
Bakan Müezzinoğlu’dan Kınık çıkarması admin
Bu içerik 1684 kez okundu.
Advert

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanı iken yapılmasına karar verilen  Kınık Devlet Hastanesinin inşaat çalışmalarını yerinde incelemek ve  Kınıklı Balkan Göçmenleri ile öğle yemeğinde buluşmak üzere Kınık’a geldi. Bakan Müezzinoğlu'nu  İzmir Valisi  Erol Ayyıldız,  Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün,  Kınık Belediye Başkanı Dr.  Sadık Doğruer, SGK  İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal,  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Necmettin Hüseyin,  Kınık  AK Parti İlçe Başkanı Sami Molla Ahmet ve bürokratlar karşıladı.
"HER DAİM HİZMETE HAZIRIM"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu  Kınık'ta ilk olarak  Kınık Belediye Başkanı Dr.  Sadık Doğruer'i makamında ziyaret etti. Başkan Doğruer, Bakan Müezzinoğlu'na Sağlık Bakanı olduğu dönemde Kınık Devlet Hastanesini yatırım programına aldığı için teşekkür etti.
Bakan Müezzinoğlu ise "2014 yerel seçimler öncesi  Kınık'a geldiğimde kimin elini sıktıysam herkes benden hastane istedi. Ben de onlara 'önce sadık, sonra sağlık' dedim. Kınıklılar görevini yaptı.  Sadık Doğruer'i belediye başkanı seçti. Bende  Sağlık Bakanlığı dönemimde 25 yataklı Entegre Devlet Hastanesini yatırım programına aldırarak Kınıklılara karşı sözümü yerine getirdim.  Kınık için ne yapsak yeridir.  Kınık ve Kınıklılar bu hizmeti sonuna kadar hak ediyor.  Kınık'ın benim için ayrı bir yeri var.  Türkiye Cumhuriyetinin batı  Trakya göçmeni bir bakanı olarak  Kınık'ta yaşayan batı Trakyalı hemşehrilerime her daim hizmete hazırım" dedi.
"FİNCAN TAKIMININ 80 YIL HATIRI VAR"
Ziyarette  Kınık Belediye Başkanı  Sadık Doğruer, Bakan Müezzinoğlu'na üzerinde  Kınık Belediyesi logosu olan fincan takımı hediye etti. Bakan bunun üzerine, "Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var ama fincan takımının 80 yıl hatırı var" diyerek hediyeye teşekkür etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, daha sonra  Kınık Belediyesi anı defterini, günün anlam ve önemini içeren görüşlerini yazarak imzaladı.
VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
Bakan Müezzinoğlu  Kınık Belediyesi ziyaretinin ardından  Kınık Belediyesi Sosyal Tesislerine geçti. Burada  İzmir Valisi  Erol Ayyıldız,  Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün,  Kınık Belediye Başkanı  Sadık Doğruer,  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Dernekleri temsilcileri, Balkan Dernekleri temsilcileri, muhtarlar ve STK temsilcileri ile öle yemeği yedi. Bakan burada masaları tek tek dolaşarak vatandaşların sorunlarını dinledi.  Kınıklı muhtarlar Bakan Müezzinoğlu'ndan Bağ-Kur primlerinin devlet tarafından karşılanmasını istedi. Bunun üzerine Müezzinoğlu, " Çarşamba günü Sayın Başbakanımız  İzmir'e geliyor. Biz bu konudaki çalışmaların yüzde 80'nini tamamladık. Müjdeyi kim verir bilemem" diye konuştu.
İNŞAATIN HIZLANDIRILMASINI İSTEDİ
Bakan Müezzinoğlu  Kınık'ta son olarak yapımı devam eden 25 yataklı Entegre Devlet Hastanesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Bakan, firma yetkililerinden 400 gün sürecek inşaat süresini hızlandırarak  29 Ekim'e bitirilmesini istedi. Firma yetkilileri de Bakanın bu isteğini kabul etti.
KINIK’A MOBİL MÜJDE
Öte yandan ilçedeki temasları sırasında Müezzinoğlu’ndan Kınık’a bir de mobil müjde geldi. SGK merkezi talebini değerlendirmeye alacağını söyleyen Müezzinoğlu, mobil hizmet aracı için talimat verdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı