Advert

Öğrencilere 'sınav kaygısı' semineri

Bergama Belediyesi, Türk Psikologlar Derneği (TPD) İzmir Şubesi’nin desteğiyle Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’na girecek öğrenciler için “Sınav kaygısı ile nasıl baş ederim?” konulu seminer düzenledi.

Öğrencilere 'sınav kaygısı' semineri
Öğrencilere 'sınav kaygısı' semineri admin
Bu içerik 2274 kez okundu.
Advert

Bergama Belediyesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen "Sınav kaygısı ile nasıl baş ederim?" semineri, TPD İzmir Şubesi Çocuk ve Ergen Birimi’nden Uzm. Psikolog Pınar Akdemir ve Uzm. Psikolog Bengisu Uzel Tanrıverdi tarafından iki kısım halinde gerçekleştirildi.
Bergama Belediyesi bünyesinde görev yapan Psikolog Serdar Çetin, LYS sınavına girecek öğrencilere yönelik yapılan seminer ile ilgili olarak; “Bu semineri Bergama Belediyesi olarak TPD İzmir Şubesi’nin desteğiyle sınava girecek öğrencilerimiz için düzenledik. Uzman Psikologların verdiği seminer iki kısımdan oluştu. Birinci kısımda sınav öncesi ve sınav esnasında yaşanabilecek kaygı durumunun belirtilerinin neler olduğu, nasıl geliştiği, hangi tarz düşünce alışkanlıklarının kaygıyı artırdığı ve böyle durumlarda kaygının nasıl daha iyi yönetilebileceği ve kabul edilebilir düzeye çekilebileceği hakkında bilgilendirme yapıldı. İkinci kısımda ise öğrencilerle birlikte kaygı seviyesini azaltmada etkili yöntemlerden birisi olan doğru nefes alma ve kas gevşetme egzersizi uygulaması yapıldı” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı