Advert

Başkan Doğruer 3 yıldaki yatırımları anlattı

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer gazeteciler ile bir araya geldi. Doğruer ilçede yapılan yatırımlardan bahsederek “Hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirmeye çalışıyoruz. Önümüzde dönemde herhangi bir şey olmazsa artan bir ivme ile sözlerimizi bitirmek istiyoruz.” dedi.

Başkan Doğruer 3 yıldaki yatırımları anlattı
Başkan Doğruer 3 yıldaki yatırımları anlattı admin
Bu içerik 2257 kez okundu.
Advert

Osman BABACAN/BAKIRÇAY POSTASI - Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, görevde bulunduğu üç yıllık hizmet dönemi için değerlendirme toplantısı düzenledi. Kınık Sakız Adası Sosyal Tesislerinde basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Doğruer, gelecek döneme ilişkin hedeflerinden de söz etti. Toplantıda ilk olarak ilçede gerçekleştirilen projeleri kapsayan sunum yapıldı.
Doğruer konuşmasına, “Geride bıraktığımız yılları değerlendirelim istedik. Hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirmeye çalışıyoruz. Önümüzde dönemde herhangi bir şey olmazsa artan bir ivme ile sözlerimizi bitirmek istiyoruz.” diyerek başladı.
DOĞALGAZ VERİLEN EVDE KAHVE İÇECEĞİZ
İlçenin önemli bir yatırımı oaln Doğalgaz ile konuşan Doğruer, “Doğalgaz projesinin Başbakanımızın geldiği gün sembolik bir meşalesini yaktık. Bazı bölgede doğalgaz var. Buralarda haftaya evlere doğalgaz verilmeye başlayacak. Verilecek doğalgaz ile de kullanacak evde de İzmirgaz genel müdürü ile kahve içeceğiz.  Yaklaşık önümüzdeki 90 gün içinde abonelikler alınınca isteyen vatandaşlar seneye kışa doğalgaz ile girebilecek. Tabi bu kademe kademe olacak.” dedi. 
TOKİ ve DEVLET HASTANESİ
TOKİ projesinden de bahseden Doğruer, “276 konutluk proje tüm hızıyla sürüyor. Kalite olarak üst düzeyde daireler yapılıyor. Bundan daha iyi kaliteli bir daire Kınık’ta yok. Proje Eylül ayı gibi nasipse bitecek.” diye konuştu. Kınık Devlet Hastanesi projesi hakkında 29 Ekim’e yetiştirilmesi konusunda inşaat firmasında söz aldıklarını söyleyerek  “Hastanede dahiliye, çocuk, genel cerrahi, kadın doğum, diş ve diyaliz üniteleri olacak. Acil servisi Bergama’daki hastanenin planlamasından daha rahat olacak.” dedi.
KONAK’TAKİ TÜNELLER GİBİ
Yayakent Kırgeçit Köprüsü’nden de bahseden Doğruer “Rahmetli Adnan Menderes döneminde başlanıp yapılan ve kullanılan köprü yağmurlu havalarda ayağı kırılmıştı. Aslında bu köprü ne Karayollarını ne de Devlet Su İşlerinin görev alanında yer alan köprü değil. Bu İzmir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda yer alan bir köprüydü. Ben Büyükşehir Belediyesine de İlçe Kaymakamlığına da Devlet Su İşlerine de yazdığımda Devlet Su İşleri ve Karayolları bana döndüğünde yeni anayasa ile buranın İzmir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu söyledi. Fakat İzmir Büyükşehir’den halen dönen olmadı. Ama birlikte geçiyoruz oradan. Konaktaki tüneller gibi.” dedi.  Delez Yaşam Vadisi hakkında da müteahhit firmaya yer teslimi yaptıklarını söyleyen Doğruer, 6 ay içinde de işin biteceğini ifade etti. 
25 YILLIK KINIK BÜTÇESİ
İZBAN ile ilgili mevcut hattın Selçuk-Bergama olduğunu ifade eden Başkan Doğruer "Manisa'dan gelen Soma'da kalıyor. İzmir'den gelen hatta Bergama'da kalacak. Biz arada boşluk kalıyoruz diye söylemiştim. Bu hattın Selçuk- Kınık hattı olsun demiştim. Başbakanımıza bu durumu buraya gelmeden önce tekrar iletmiştim. Başbakanımız bunu mitingde müjdesini verdi. Bergama-Kınık hattı değil de Aliağa-Çandarlı-Bergama olarak ihalesi girilmiş buranın. Başbakanımız Kınık'a ayın 8'inde geldi 21'inde de ihalesi vardı bu hattın. O ihalenin için yüzde 20 iş artışı ile Bakan beye ekleyelim dedi. Biz asında 8'indeki müjdeyi ayın 21'nde ihaleye girmiş olduk. Böylelikle Kınık'a 15 km ilave edildi. Mevcut ihaleye girdiğindeki maliyeti 160 trilyon. Şu şekilde söyleyeyim Kınık'a İller Bankasından bir yıl içinde gelen para 6 trilyon. Yani 25 yıllık Kınık'a gelen bütçe sadece Başbakan'ın yağmur altında verdiği sözle gerçekleşmiş oldu." dedi.
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ PARKI OLACAK
Maden Şehitleri Parkı yanında bulunan alan ilgili de "15 Temmuz Demokrasi Nöbetlerini 28 gün geçirdiğimiz alandı. O alan için biz meclis kararı aldık. Oranın adı Demokrasi Şehitleri Parkı oldu. Yine burada düzenlemeler yapılacak. Belediyemiz ve Kültür Bakanlığı ile ortak bir projemiz olacak." dedi. Doğruer ilçede ihtiyaç duyulan bir çok alanda yaptıkları çalışmalardan da bahsetti.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HABERİMİZ OLMUYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçedeki çalışmaları ile ilgili de konuşan Doğruer, "İlçemizde Büyükşehir Belediyesinin yaptığı işlerden haberimiz bile olmuyor. Biz ilçemiz için yapılan her işin arkasındayız. Kınık'ın yararına yapılan her işi destekler, yapanında elini sıkarız.  İlçemizde ne tür çalışmalar yapılacaksa bunu en iyi biz biliriz.  Onun için Büyükşehir Belediyesi yaptığı işlerde Belediyemiz ile irtibata geçerse hiç bir sorun ve şikayet yaşamayız."

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı