Advert

Turizm ve ticaret canlanacak!

Bergama Ticaret Odası girişimleriyle turizm ve ticari hayatın canlılığı öngörülen, görüşmelerin ilk ayağı Bergama Ticaret Odası’nda yapılan Dikili-Midilli seferlerinin lansmanı Midilli’de gerçekleşti.

Turizm ve ticaret canlanacak!
Turizm ve ticaret canlanacak! admin
Bu içerik 2319 kez okundu.
Advert

Bölgeyi temsilen Bergama Ticaret Odası, Bergama Belediyesi ve Dikili Belediyesi’nden oluşan heyet, Midilli’ye gitti. Tanıtım ile birlikte ziyaretlere Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Ticaret Odası Başkan Yardımcıları Lütfi Kolat ve Levent Akçay, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Sarıl, Tahir Erdoğan, Azam Ziya Güç, Ticaret Odası Genel Sekreteri Gülay Koç, Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Atlam, Meclis Üyeleri Evren Evrenesoğlu ve Sunay Yarar katıldı.
MİDİLLİ VALİLİĞİ VE MİDİLLİ BELEDİYESİ’NE ZİYARET
Heyetin ilk durağı, Midilli Valiliği ve Midilli Belediyesi oldu. Midilli Adalar Vali Yardımcısı ve Midilli Adalar Valiliği Genel Sekreter heyeti ağırlarken, Midilli Valisi Adalar Birliği Genel Sekreter’e de, heyetin hediyelerini takdim etmesinden sonra, ikinci durağı olan Midilli Belediye Başkanı Spirnos Galinos’u ziyaret etti. Dikili – Midilli seferleri ile her iki ülkenin dostluğuna ve ekonomisine değinen Galinos, hediye için de heyet üyelerine teşekkürlerini iletirken, bu projenin kendisini her iki yaka adına heyecanlandırdığını ve beklentilerinin bu proje ile birlikte yüksek olduğunu belirtti.
YÖRESEL LEZZETLER TANITILDI
Bergama Ticaret Odası, Bergama Belediyesi ve Dikili Belediyesi işbirliği ile stantta, ‘Bergama Seni Çağırıyor’ başlığı altında yöresel lezzetler Bergama Tulum Peyniri, Sakızlı Karanfilli Leblebi, Kabuklu Lokum ikram edilerek, bölge tanıtıldı. Ayrıca Bergama Belediyesi Kent Orkestrası da gün boyu müzikli gösteri yaptı. Stant ziyaretinin ardından Midilli Ticaret Odası Evangelos I.Myrsinias ve Turizm Birliği Başkanı Panagiotis Cahtzikyriakos ile görüştü. Birlik Başkanı, Bölge acenteleri ile bir araya gelmek istediklerini, bir destinasyon iki ülke sloganıyla her iki yakanın turizmine hareketlilik getirebileceğini, bunun için çalışma yapmak istediğini söyledi. Oldukça samimi bir havada geçen görüşmeler sonrası her iki yaka kurumlarıyla sıcak ilişkiler kuruldu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı