Advert

Teröre lanet yağdı!

İzmir Adliyesi'ne yönelik düzenlenen, polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can'ın şehit olduğu, 9 kişinin yaralandığı bombalı saldırıya Bergama, Kınık ve Dikili’de tepki yağdı.

Teröre lanet yağdı!
Teröre lanet yağdı! admin
Bu içerik 396 kez okundu.
Advert

İzmir Adliyesi'ne yönelik düzenlenen, polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can'ın şehit olduğu, 9 kişinin yaralandığı bombalı saldırıya Bergama, Kınık ve Dikili’de tepki yağdı. 
Bergama Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Yüreğimiz İzmir'de... Acımızın tarifi yok... İzmir Adliyesi önünde gerçekleşen hain terör saldırısını şiddetle lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz...” denildi.

Kınık Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise “Cennet vatanımızın birlik ve beraberliğine kasteden alçaklar bu kez İzmir'imizi hedef aldı. İzmir, hainlere ve onların işbirlikçilerine asla boyun eğmez. Başaramayacaksınız. Teröre karşı birlik ve beraberliğimizi muhafaza edecek, hainlerle olan kararlı mücadelemize devam edeceğiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hemşehrilerimize ve Güzel İzmir'imize geçmiş olsun. Allah devletimizi ve milletimizi korusun.” denidi.

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, alçak terör saldırısını kınayarak, hain saldırıyı ülkenin ve İzmir'in huzuruna, birliğine ve aydınlığına karşı gerçekleştirilmiş barbar ve iğrenç bir eylem olarak tanımladı. Tosun, "Bir polis memurumuz hainleri fark ediyor ve fedakarlıkla, vatanseverlikle canı pahasına bu kalleşlerin daha büyük bir eylem yapmasını engelliyor. Bu kahraman polisimiz ve bir adliye çalışanımız teröristlerin açtığı ateşle şehit düşüyor. Tüm kararlılığımızla söylüyorum; polisimize, askerimize, adliye çalışanımıza sıkılan her kurşun, halkımıza ve Cumhuriyetimize sıkılmış bir kurşun demektir. Polise, askere yönelik her türlü terör eylemi, halkımıza yönelik terör eylemidir. Çünkü onlar halkımızın ve milletimizin vicdanıdır. İçtenlikle söylüyorum İzmir ve İzmirliler asla ve asla teröre teslim olmayacak ve teröre karşı hep onurlu, dik duruşunu sürdürecektir. Kimse İzmir'i terör bataklığına sokamaz ve bizim birliğimizi bozamaz" dedi.

Bergama Ticaret Odası da şu mesajı yayınladı; “İzmir’de gerçekleşen bombalı saldırıda hayatını kaybederek şehit olan polisimiz ve vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun. Terörü ve bundan medet umanları lanetliyoruz.”
Birçok kişide sosyal medya üzerinden teröre tepki göstererek lanetledi. Yapılan açıklamalarda terör lanetlenirken, birlik ve beraberlik mesajları verilip, bu oyuna gelinmeyeceği vurgulandı. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı