Advert

Güney Kore Büyükelçisi’nden Bergama’ya Ziyaret

Güney Kore Büyükelçisi Yunsoo Cho önümüzdeki günlerde kalabalık bir grupla beraber Bergama’ya yapacakları ziyaret öncesinde Bergama Kaymakamı Osman Canatan ve Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’i ziyaret etti.

Güney Kore Büyükelçisi’nden Bergama’ya Ziyaret
Güney Kore Büyükelçisi’nden Bergama’ya Ziyaret admin
Bu içerik 2866 kez okundu.
Advert

Güney Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Bergama’da Kaymakam Osman Canatan ve Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’i ziyaret etti. 18 Temmuz’da daha geniş bir ekiple Bergama’ya gelmeden ön ziyaret gerçekleştiren Büyükelçi Yunsoo Cho ilk olarak Bergama Kaymakamı Osman Canatan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Büyükelçi Cho, “Bu sene Temmuz ayında Kore’den arkeologlar, tarihçiler, sanatçılar ve basın mensuplarının yer alacağı yaklaşık 30 kişilik bir heyet ile Türkiye’ye geleceğiz. Türk ve Koreli uzmanlar ile bilgi alışverişinde bulunup görüşmeler gerçekleştireceğiz. Bu ziyaretler kapsamında Bergama’ya gelmeyi de planlıyoruz. Bergama, Koreliler tarafından çok bilinen bir yer değil. Bu sayede de Koreliler Bergama’yı tanımış olacak. Buranın da tarih olarak da ne kadar önemli olduğunu öğrenecekler. Ayrıca Türkler de Koreyi tanımış olur. 18 Temmuz’da bu program çerçevesinde Bergama’da olacağız” dedi.

“Bergama’da ağırlamaktan onur duyarız…”
Kaymakam Osman Canatan da yaptığı açıklamada “Büyükelçiyi ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Güney Kore ve Türkiye iki kardeş ülke. 18 Temmuz’da Bergama ziyaretleri öncesi Sayın Büyükelçimizle istişarede bulunduk. Bu ziyarette bize ne düşerse yapmaya hazırız. Koreli kardeşlerimizi burada ağırlamaktan onur duyacağız. İnşallah bu ziyarette ikili ilişkilerin gelişmesi ve Bergama turizminin gelişmesine aracılık edecek” diye konuştu. Konuşmaların ardından Kaymakam Osman Canatan, eşinin yaptığı özel tasarım tabloyu hediye olarak takdim etti. Büyükelçi de Güney Kore’ye özgü bir hediyeyi Kaymakam Canatan’a hediye etti. Büyükelçi görüşmenin ardından Kaymakam  Canatan ile birlikte Kaymakamlık Sergi Salonu’nda açılan Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan resim ve aksesuar takı sergisini gezdi. Büyükelçi  sergide kursiyerler ile sohbet ederek çalışmaları inceledi.

Gönenç ile Cho Ziyaret Programını Konuştu
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’i makamında ziyaret eden Büyükelçi Yunsoo Cho, Bergama hakkında bilgi aldı. 18 Temmuz’da yapacakları Bergama ziyaretinin programının da konuşulduğu görüşmenin ardından ikili birbirine hediye takdim etti. Sonrasında Başkan Gönenç yaptığı açıklamada “Güney Kore’den Bergama’ya 18 Temmuz’da bir heyet gelecek ve Bergama’yı gezip, tanıma fırsatı bulacaklar. Değerli Büyükelçimiz Bergama’ya geçen yıl turist olarak gelmiş ve gezmiş, buradan çok etkilenmiş. O nedenle kendisinin sevdiği Bergama’yı kendi vatandaşlarının da görmesini istiyor. Görüşmede 18 Temmuz’da yapılacak ziyaretin ayrıntılarını konuştuk” açıklamalarında bulundu.
Büyükelçi Cho da Gönenç ile yaptığı görüşmenin ardından Bergama’da olmaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi ve 18 Temmuz’da yapacakları ziyarette yeniden Bergama ve Bergamalılarla birlikte olacaklarını ifade etti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası