Advert

42 Yıllık Esnaftan Hastaneye Anlamlı Bağış

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi’nin yeni ameliyathane salonunun tüm tıbbi cihazları 42 yıllık Esnaf Mesut Ardıç tarafından alınarak bağışlandı.

42 Yıllık Esnaftan Hastaneye Anlamlı Bağış
42 Yıllık Esnaftan Hastaneye Anlamlı Bağış admin
Bu içerik 2149 kez okundu.
Advert

Bergama da 42 yıldan bu yana ayakkabıcı esnaflığı yapan Mesut Ardıç, emekli olunca Bergama Dr. Faruk İlker DH Yöneticiliğine giderek bir bağışta bulunmak istediğini bildirdi. Hastane Yönetiminin gündeminde olan yeni bir ameliyat salonu açılması projesini çok beğenen Ardıç, salonun tüm tıbbi cihazların bedellerini ödeyerek hastaneye bağışladı. 
Hastane Hepimizin
Yeni Ameliyathane Salonunun açılışında katılan yardımsever Mesut Ardıç "Bergama da 42 yıl boyunca ayakkabıcı esnaflığı yaptım. Ve bir Bergamalı esnaf olarak buradan kazandığımın bir kısmını hastanemize bağışlamak istedim. Hastane hepimizin ben ve bir kısmı yıllarca benim müşterim olmuş tüm halkımız sağlık hizmetini burada alıyor. Bende bu sağlık hizmetine katkı sağlamak istedim. Vesile olanlara İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne ve Hastane Yönetimine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederim." dedi. 
Hastanemiz 5. Ameliyathanemize Kavuştu
Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Osman Himmetoğlu konuyla ilgili olarak "Bergama'da uzun yıllar esnaflık yapmış olan Mesut Ardıç Bey’in yaptığı bu anlamlı bağış ile hastanemiz beşinci ameliyat salonuna kavuştu. Bizim planlarımız içinde olan yeni bir ameliyat salonu açılması fikrini bağışçımıza sunduğumuzda hemen kabul etti. Bizde salonu fiziki ve teknik anlamda hazır hale getirdik. Sonrasında Sayın Ardıç tüm tıbbi cihaz ve malzemeleri istenildiği gibi satın alarak hastanemize bağışladı. Ben başta bağışçımız Sayın Mesut Ardıç  olmak üzere  emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi. Bağışçı Mesut Ardıç'a teşekkür  plaketi sunan İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu ise "Hastanemiz ve bağışçımızın işbirliği içerisinde oluşan yeni bir ameliyathane salonunu açıyoruz. Bergama Dr. Faruk İlker DH’ne bu salonu kazandıran bağışçımıza ve katkısı olan emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı