Advert

Aliağa’da okullarda yemek skandalı

2016 yılı Eylül ayında Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan taşımalı sistem yemek ihalesinde Bergama’da faaliyet gösteren Hanedan Yemek Sanayi firmasının ihaleye girerken kullandığı gıda üretim izninin iptal edilmesine rağmen Aliağa’daki okullara yemek dağıtımına devam etmesi velilerde tedirginlik yarattı. Veliler yetkilileri göreve davet etti. Gıda Üretim İzin belgesi iptal olduktan yenisi çıkarılana kadar yapılan yemek hangi şartda yapıldı? Kim denetledi?

Aliağa’da okullarda yemek skandalı
Aliağa’da okullarda yemek skandalı admin
Bu içerik 2528 kez okundu.
Advert

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 2016 yılı Eylül ayında yapılan taşımalı sistem yemek ihalesinde Aliağa TOKİ İlköğretim Okulu, Aliağa Yenişakran Ortaokulu, Aliağa Ortaokulu, Aliağa Şehit Kemal Ortaokulu için Bergama’da faaliyet gösteren Hanedan Yemek Sanayi firması ihaleye girdiği ve ihaleyi aldıktan sonra iptal edilen gıda üretim iznine rağmen yemek dağıtımı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. 
İhale nasıl verildi?
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen ihalede Hanedan Yemek Sanayi firması ihale alınırken verilen gıda üretim izninin sonrasında  iptal olduğu halde Aliağa İlçe Milli Eğitime yemek vermeye devam ettiği. Firma ise yenisini alıncaya kadar yemek dağıtımını gerçekleştirdi. Konuyla ilgili velilerde duruma tepki göstererek “Böyle bir şey nasıl yapılır. Çocuklarımızın sağlığı nasıl riske atılır. Evlatlarımızın sağlığıyla oynayanlar hakkında yetkilileri göreve davet ediyoruz.” dediler.
Jet hızıyla gıda üretim izni verildi
Öte yandan 04/01/2017 tarihinde Bergama İlçe Tarım Müdürlüğüne gazetemiz tarafından yapılan ziyaret esnasında Hanedan Yemek sanayinin Gıda Üretim Belgesi olmadığı soruldu. Bergama Tarım İlçe Müdürü Adem aklar yanımızda firma yetkilisi Şeyhan Şar’ı aradı. Oradan çıkıp Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü Argun Eker’i  konu ile ilgili ziyarete gittiğimizde İlgili firmanın Gıda Üretim Belgesinin yenisinin çıkarılması ile ilgili firmanın talebi üzerine süre verildiği söylendi ve Gıda üretim İzin Belgesinin Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanı Sema Hanımın telefonuna fotoğrafının geldiğini aslının da şimdi yolda geldiğini söyledi. Fotoğraf tarafımıza gösterildi. (Fotoğrafa baktığımızda belgede 04/01/2017 tarihi vardı) Bergama’dan özel arabamızla Aliağa’ya gelene kadar Firmaya verilen Gıda Üretim İzin Belgesi için başta Bergama Tarım İlçe Müdürü Adem Aklar’ı hızından dolayı kutluyoruz. Bu kadar kısa sürede yemek üretimin yapıldığı biri yeri gidip kontrol edip şartların sağlandığını görüp belgenin verildiğini sorguluyoruz? Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de Gıda Üretim İzin Belgesi olmadan aldığı yemeklerin ne kadar sağlıklı olduğunu sorguluyoruz? Gıda Üretim İzin Belgesi iptal olan bir firma için belge olmadan yemek hizmeti almanın Kamu açısından doğruluğunu sorguluyoruz? Yukarıdaki okullarda okuyan çocuklar bu ülkenin geleceği bu işin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı