Advert

Korudağ Zeytin Çiftliği'nin Tanıtımı Yapıldı

Bergama'da zeytincilik ve zeytinyağı üretimi alanında faaliyet gösteren ve modern tarıma uygun olarak tasarlanan Korudağ Zeytin Çiftliği'nin tanıtımı yapıldı.

Korudağ Zeytin Çiftliği'nin Tanıtımı Yapıldı
Korudağ Zeytin Çiftliği'nin Tanıtımı Yapıldı admin
Bu içerik 3316 kez okundu.
Advert

Türkiye'de madencilik sektöründeki İPM Grubu'nun yatırımı olan Korudağ Zeytin Çiftliği'nin tanıtım toplantısı yapıldı. Tanıtım toplantısına Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Korudağ Zeytin Çiftliği İşletmecisi Alican İper, İPM Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bülent İper ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Tanıtım toplantısında ilk olarak katılımcılara çiftlik gezdirildi. Gezi sırasında İşletmeci Alican İper katılımcılara çiftlik ile ilgili bilgi verdi.  Arazi gezildikten sonra zeytinyağı üretimi yapılan tesis hakkında da bilgi veren İper, sonrasında katılımcılara tesiste üretilen zeytinyağı ikram etti. 
İLK ÜRÜNÜMÜZÜ PİYASAYA SÜRDÜK
Tanıtım gezisinin ardından konuşma yapan İPM Grubu'nun üçüncü kuşak temsilcisi ve Korudağ Zeytin Çiftliği işletmecisi Alican İper, "Yaklaşık 3 yıldır aralıksız olarak çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar ile 500 dönüm arazi üzerine 20 bin zeytin fidanı diktik. Modern tarıma uygun olarak tasarlanan çiftliğimizde sulama ve gübreleme işlemlerinin tamamı otomasyon sistemleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Çiftliğimizin zeytinyağı üretim tesisinde iki çeşit üretim yapılmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi soğuk sıkım yöntemidir. Çevre dostu kontinü sistemimiz ile el değmeden soğuk sıkım zeytinyağı üretimi yapılmaktadır. Diğer üretim yöntemimiz ise ağırlıklı olarak zeytin sütü üretimine yönelik olarak hazırlamış olduğumuz sulu baskı üretim yöntemidir. Devam eden çalışmalarımızın sonucunda ilk üretimimizi gerçekleştirerek, hedeflediğimiz kalitede bir zeytinyağı üretmenin ve ilk markamız olan Harvena ürünümüzü piyasaya sürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen Bergama Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gönenç'e, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper'e ve emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim." dedi.

HEDEFİMİZ 5 YILDA 100 BİN ŞİŞE
20 bin fidan dikimi yapılan çiftlikte, 5-7 yıl içerisinde tam kapasite verim almayı planladıklarını söyleyen Alican İper, "Ürettiğimiz ve piyasaya sürdüğümüz zeytinyağlarımızdan 5 yıl içinde 100 bin şişe üretmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
TEŞVİK EDİCİ OLACAK
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise "Doğayla ve çevreyle bütünleşik işletmeyi tanıdık. Bergama eşsiz uygarlığının yanı sıra çok önemli bir tarımsal üretim merkezidir. Son yıllarda Bergama'da tarımsal anlamda çok önemli girişimler yaşama geçiyor. Korudağ Zeytin Çiftliği de bu yatırımlardan biri. Bergama'nın turizmiyle, sanayisiyle, tarımıyla ve butik işletmeleriyle kent kimliğini güçlendirme sürecine katkı koydukları için İPM ailesine teşekkür ediyorum." diye konuştu. Korudağ Zeytin Çiftliği'ni bireysel bir çaba olarak görmemek gerektiğinin altını çizen Gönenç, "Bu tesis çevrede yapılan üretimin de daha bilinçli yapılması yönünde teşvik edici olacaktır. Bu tesiste işin özüne sadık kalınarak modern yöntemlerle yapılan üretim çevredeki üreticileri de etkileyecektir. Bu gelişmeler neticesinde Bergama zamanla zeytinyağı konusunda körfez bölgesiyle rekabet edebilir bir konuma gelecektir" diye konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası