Advert

Bergama Yeni İbadet Alanına Kavuşuyor

Bahçelievler Mahallesi Ilıca Camii ve Kuran kursu Yapma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde, Bergama Belediyesi ve Bergama Müftülüğü’nün destekleriyle yapılacak olacak Bayatlı Ilıca Camii’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Bergama Yeni İbadet Alanına Kavuşuyor
Bergama Yeni İbadet Alanına Kavuşuyor admin
Bu içerik 2125 kez okundu.
Advert

Bahçelievler Mahallesi Ilıca Camii ve Kuran kursu Yapma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde, Bergama Belediyesi ve Bergama Müftülüğü’nün destekleriyle yapılacak olacak Bayatlı Ilıca Camii’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, İlçe Müftüsü Hayrullah Yavuz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu istiklal Marşı ve Kuran- Kerim okunmasının ardından açılış törenine geçildi.
Törende konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bayatlı bölgesinin Bergama’nın yeni yeni oluşan ve gelişen bir yerleşim alanı olduğunu belirterek, “Bu mahallemizde bir camii bir ibadethane yoktu ve vatandaşlarımız yakın camilere gitmek zorunda kalıyorlardı. Ölümlerimiz, cenazelerimiz ve namazlarımız için büyük bir sorundu. Mahalleden birçok kişi ne yapabiliriz nasıl yapabiliriz konusunda bize gelerek birçok şeyi paylaştılar. Projelendirme konusunda müftülüğümüzün ve diyanet işlerimizin projelerinden yararlandık. Belediyemizin fen işlerinde çalışan mühendis arkadaşlarımıza çalışanlarımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Konu Belediye meclisine geldiğinde tüm siyasi partilerin ortak kararı doğrultusunda buraya ekonomik katkı verilmesi kararlaştırıldı. Tüm Bergamalılar adına tüm belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah kısa zamanda tamamlanır ve önümüzdeki Ramazan ayında teravi namazları burada kılınır. Ramazan ayının tüm İslam alemine ve hemşerilerimize bereket getirmesini diliyorum” dedi.
Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan Bayatı bölgesinde çok sayıda okul ve sosyal tesis bulunduğunu fakat camiinin bu bölge için ciddi bir eksiklik olduğunu ifade ederek,”Umuyorum ki kısa zamanda tamamlanır ve vatandaşlarımız ibadet için uzak camiilere gitmek zorunda kalmazlar. Tüm mahallelilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve İlçe Müftüsü Hayrullah Yavuz temel atma törenini vatandaşlarla birlikte gerçekleştirdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı