Advert

Bergama’nın Efeleri Saraybosna’yı Salladı

Bergama İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Halk Oyunları Ekibi, Saraybosna’nın Sanski Most kentinde düzenlenen etkinlikte Türk Bayrağını dalgalandırdı.

Bergama’nın Efeleri Saraybosna’yı Salladı
Bergama’nın Efeleri Saraybosna’yı Salladı admin
Bu içerik 2451 kez okundu.
Advert

On  erkek ve altı kadın folklorcudan oluşan ekip Bergama’nın kardeş kenti olan Sanski Most kentinde düzenlenen etkinlikte Bergama’nın gururu oldu. İlçe Kaymakamı Osman Nuri Canatan ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Ergüner’in yolcu ettiği ekip Saraybosna’da düzenlenen etkinliğin ardından Bergama’ya döndü.
İki kardeş kent arasındaki ilişkilerin gelişmesinde bu tür etkinliklerin önemli olduğunu belirten Halk Eğitim Merkezi Halk Dansları Eğitmeni Erhan Bilir “ Saraybosna ve özellikle kardeş kentimiz Sanski Most kentinde yaşayan insanlar bizi bağrına bastı. Saraybosna’da, 999.UNESCO Dünya Mirası Kentimiz Bergama’yı dünyanın evrensel ortak değerleri olan Müzik ve Folklorumuz ile tanıtmaya çalıştık.Halk Eğitim Merkezi Halk Dansları Ekibi olarak Saraybosna’nın Sanski Most kentinde düzenlenen etkinliğe katılmamızda katkı ve desteklerini esirgemeyen  İlçe Kaymakamı Osman Nuri Canatan ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Ergüner ile ilçe esnafımıza teşekkür ediyoruz “ diye konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası