Advert

Bergama’nın ‘TEOG’ Gururu

TEOG’da istikrarlı yükselişine devam eden Bergama, İzmir’in 30 ilçesi arasında rekor kırdı. 2’inci dönem TEOG sınavında İzmir genelinde büyük başarı sağlayan Bergama’da 28 Türkiye Birincisi çıktı.

Bergama’nın ‘TEOG’ Gururu
Bergama’nın ‘TEOG’ Gururu admin
Bu içerik 2108 kez okundu.
Advert

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG) her yıl başarı üstüne başarı ekleyen Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl 2. Dönem sınavlarında 26’sı devlet okullarından 2’si özel okullardan olmak üzere 120 soruda 120 doğru yapan 28 Türkiye Birincisi çıkararak İzmir genelinde zirveye oturdu. 28 Türkiye Birincisinin yanında aynı zamanda 26 öğrenci de 120 soruda 119 doğru yaptı. 2’ci dönem ilçe sıralaması henüz açıklanmazken, ilk dönem sınavlarındaki ilçe sıralamasında Bergama 6’ıncı sırada yer almıştı. 
ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz sınavlarda başarı gösteren öğrenciler ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Müdür Nuri Kiraz “Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak haklı gururumuzu yaşıyoruz. İkinci dönem TEOG sınavlarında tam 28 şampiyon. 26’sı Devlet okullarından 2 tanesi de özel okullardan. Sınava giren 1200 öğrencimizden 28 şampiyon. Yani her 42 kişiye Bergama'dan bir şampiyon çıkardık. Bu sayılarla İzmir'de de açık ara lideriz. Derdimiz günü kurtarmak olmayıp, ideal olanın peşinde koşmak olunca ekip olarak başarı ardından geliyor. Tüm okul müdürlerimizi, müdür yardımcılarımızı, öğretmenlerimizi, TEOG ekibimizi ve velilerimizi kutluyorum. Bundan sonraki eğitim yaşantınızda sizlere başarılar diliyorum.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı