Advert

Bergama Hastanesi, Tarihi Güzelliklerle Canlandı

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi bekleme alanları ve koridor duvarları, Bergama'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı fotoğraflarla renklendi.

Bergama Hastanesi, Tarihi Güzelliklerle Canlandı
Bergama Hastanesi, Tarihi Güzelliklerle Canlandı admin
Bu içerik 4166 kez okundu.
Advert

Hastane duvarlarını süsleyen Bergama'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı fotoğrafların bir kısmı hastanede fotoğraf sanatıyla uğraşan çalışanların fotoğraflarından seçilirken bir kısmı da Bergama’yı fotoğraflarla yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak için her yıl düzenlenen Bergama Foto Maratonu’ndan seçildi. Montajı yapılan ve Bergama'da bulunan Kozak Yaylasını, Kestel Barajını, tarihteki ilk Psikoterapi Hastanesi Asklepionu, eczacılığın ve tıbbın sembolü Yılanlı Sütunu, Bergama Akropolünü, Kızılavluyu, Tarihi Su Kemerlerini, Selçuklu Minaresini, Ulu Camiyi konu alan resimlerle hastaları bir nebze olsun hastane ortamından uzaklaştırırken, aynı zamanda Bergama’nın doğal güzellikleriyle buluşturmak amaçlandı.Hastane koridorlarında fotoğrafları gören hasta ve yakınları ile hastane çalışanları, projeyi çok beğendiklerini belirterek "Tarihi geçmişiyle Dünyaca büyük ünlü Bergamamızın fotoğraflarını hastanemizde görmek bizleri çok sevindirdi. Emeği geçenlere teşekkür ederiz." dediler.
Turistler Tarafından İlgi Odağı Oldu
Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Osman Himmetoğlu "Bergama; tarihte daha önce başkentlik yapmış, tıp alanında ilk psikoterapi hastanesini kurmuş, eczacılığın ve tıbbın sembolü yılanlı sütunun ise çıkış noktası olmuştur. Ayrıca ilklerin kenti olarak adeta bir açıkhava müzesidir. Bu eserlerin fotoğraflarını hastanemizin uygun alanlarına asmaktan dolayı çok mutluyuz. Hastanemize Bergama'nın öneminden ve konumundan dolayı yerli ve yabancı turistler sağlık hizmeti almaya geliyor. Asılan fotoğraflarla hem onlara, hem hasta ve yakınlarına hem de çalışma arkadaşlarımıza bu güzellikleri sunmak istedik. Projeyi hazırlayan ve aralarında hastane çalışanlarının da olduğu fotoğraf sanatçılarına ve emeği geçenlere teşekkür ederim." dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası