Advert

ENDÜSTRİ MESLEK LİSELERİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK

ENDÜSTRİ MESLEK LİSELERİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK
ENDÜSTRİ MESLEK LİSELERİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK admin
Bu içerik 4277 kez okundu.
Advert

Meslek Edindirme Bilgilendirmesi ve Bergama’nın gelecekteki eğitim durumu sebebiyle ev sahipliğini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı toplantıda fikir alış verişi yapılmak üzere bir araya gelindi. Toplantıya Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper katılım gösterirken, diğer odaların başkan ve sekreterleri de davetliler arasındaydı.

Son yıllarda hem bireysel hem de ilçe olarak eğitim alanında seviyenin yükseldiğini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, ”İlerleyen yıllarda Bergama Havzası eğitimde parmakla gösterilen bir bölge haline gelecek ve bizler de bu kurumun bir parçası olarak çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdüreceğiz.” dedi. Bu açıdan bakıldığında başarılı öğrencilerin doğru şekilde okul seçimi yapması geleceğe atılacak doğru bir adım olacağına değinen Kiraz, iyi okulun iyi üniversite olduğunu belirten, bu sebeple eğitimde kalite anlayışının çok önemli olduğunun altını çizdi. Bununla birlikte bu yıl Endüstri Meslek Liseleri’ndeki kaliteye daha fazla ağırlık verileceğinden de bahseden Kiraz, Bergama Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılması planlanan Endüstri Meslek Lisesi için uzun uğraşlar sonucu 15 dönümlük araziyi kendilerine tahsis etmesi nedeniyle Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper’e,  teşekkürlerini iletti.

“Eğitim Şart” diyerek söze başlayan Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, “Eğitim olmayan bir ülkenin gelişmesi ve toplumun refah seviyesinin yükselmesi mümkün değildir” dedi. Eğitimin ilk olarak aileden ve çocukluktan başladığını söyleyen Ürper, Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulacak Endüstri Meslek Lisesi ile hem ilçenin hem de Bergama Organize Sanayi Bölgesi’nin cazibe merkezi haline geleceğinin altını çizdi. “Buraya kurulan Endüstri Meslek Lisesi sayesinde hem veliler üzerinde Meslek Lisesi’ne farklı bir perspektifle bakılmış olunacak; öğrencilerimiz ise bölgedeki firmalar ile hem staj hem de mezun olduktan sonra istihdam imkânı bulacak. Firmaların da bizden talep edeceği kalifiye personel ile karşılıklı olarak sorun en aza indirgenmiş olacak. Ayrıca bölgemizde yetişen nitelikli eleman ile birlikte dışarıdan göç de azalacaktır. Bu itibarla buraya kurulacak lise her açıdan önemlidir. Aksi takdirde çağın ekonomisinin karşılığını alamadığınız durumda atıl bir iş yapmanın ötesine gidilemeyecektir.” Dedi. Ürper, eğitim alanında oda olarak destek olacağının da altını çizdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası