Advert

Dönem sonuna doğru İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uyarı yaptı: 'Önce emniyet, sonra eğitim'

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü dönem sonu sınavları öncesinde uyarı yaptı. Hava koşulları nedeniyle hem öğrenci velilerini hem de okul idarecilerini önlemler konusunda uyardı.

Dönem sonuna doğru İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uyarı yaptı: 'Önce emniyet, sonra eğitim'
Dönem sonuna doğru İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uyarı yaptı: 'Önce emniyet, sonra eğitim' admin
Bu içerik 495 kez okundu.
Advert

Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü dönem sınavları için son haftaya girilirken bir takım uyarılarda bulundu. Öğrenci velileri ve okul idarecilerine yönelik uyarılarda hava koşulları ile ilgili bilgiler verilirken önce emniyet sonra eğitim dedi. İlçe Milli Müdürlüğü uyarılarında şunları söyledi;"Eğitim öğretimde birinci dönem sonuna geldik artık son sınavların yapıldığı bir haftaya giriyoruz. Fakat malum yoğun bir kar yağışı sonrası hem yollarda hem çatılarda buzlanma tehlikesiyle karşı karşıyayız. Bu sebeple:
1. Çatılardaki buz sarkıtları için çocuklarımızı uyaralım gerçi müdürlerimiz de uyaracak çocuklarımızı ama bu konuda sıkı tembihliyelim okullarda çatı altlarında durmasınlar. Sarkıtlar tehlikeli olabilir. Bu konuda belediye ile görüşüldü çatılardaki sarkıtların alınması ile ilgili olarak.
2. Yine okul bahçelerinin bazılarında buzlanma tehlikesi var olabilir yine aman dikkat diyoruz.
3. Taşımalı öğrencilerimizin servisleri buzlanmaya karşı kesinlikle "zincirsiz yola çıkmayacaklardır". Bu konuda kendilerine gerekli uyarı yapıldı duymayan şöförlerimize de buradan duyurmuş olalım.
4. Yine yollardaki buzlanma ile ilgili olarak bazı köy muhtarları ile irtibat halindeyiz Tehlikeli olan bazı köy yollarımızın tuzlanması için belediye ile görüşüldü yarın sabah erkenden yetiştiği kadarıyla tuzlama çalışmaları yapılacaktır.
5. Malum birinci dönemin sonuna geldik yoğun bir sınav haftası geçireceğiz. Bu yüzden kısaca ; önce emniyet sonra eğitim diyoruz ama emniyet diye de kaytarmak da yok. Hem servis şoförlerimizi hem de öğrencilerimizi buradan uyaralım."

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası