Advert

İki mahalle Bergama'da kaldı

İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisi Bergama ilçe sınırları içerisinde bulunan Örlemiş ve Kızıltepe mahallesinin Bergama ilçe sınırlarından ayrılarak Aliağa İlçe Belediyesi sınırlarına katılmasıyla ilgili önerge oy çokluğuyla reddetti.

İki mahalle Bergama'da kaldı
İki mahalle Bergama'da kaldı admin
Bu içerik 466 kez okundu.
Advert

Örlemiş ve Kızıltepe mahallesinin Bergama ilçe sınırlarından ayrılarak Aliağa İlçe Belediyesi sınırlarına katılması talebi Hukuk Komisyonu'ndan gelen konunun kesinleştirilmesi veya reddi hususunun İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'ne bırakılması kararına Bergama İlçe Belediyesi'nden gelen AK Partili üye Kazım Ulaş tepki gösterdi. İki mahallenin Aliağa'ya geçmek istediğini, böyle talepleri olduğunu belirtti. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise yaptığı konuşmada "Akşam yatıp sabah kalkınca kulis yaparak o ilçeden bu ilçeye bağlanılmak söz konusu değil. Konu Meclisimize yasal olarak gelmiştir. Biz de değerlendirdik. Bu köylerin işlerini ne Bergama ne Aliağa Belediyesi, yüzde 95'ini İzmir Büyükşehir Belediyesi yapıyor. İl Özel İdare'den alınan görevlerin yüzde 95'ni gerçekleştiriyoruz. Aliğa'ya bağlanınca Büyükşehir Belediyesi'de mi değişecek? O belediye başkanına kızdım şuraya, bu muhtara kızdım buraya gitmek gibi bir şey olmaması lazım. Şahsi kanaatim belediyeye verilen yetkinin kullanılmasıdır. Belediye tasdik makamı değildir. İzmir'deki tek meclistir. Meclis iradesine ve yetkisine sahip çıkmak zorundadır. O muhtar böyle istedi, bu muhtar şöyle istedi diye düzen kurulmaz" dedi. Kocaoğlu, daha sonra iki mahallenin Aliağa'ya bağlanma talebini reddini oyladı. Oy çokluğuyla talep reddedildi. İki mahalle Bergama sınırlarında kaldı. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı