Advert

Tek yön uygulaması Bergama'da başladı: ‘Kar’lı başlangıç

Bergama’da şehir içindeki trafik sorununa büyük oranda çözüm olması beklenilen tek yön uygulamasına başlandı. İlk gününde kar yağan uygulamada sürücüler bazen zor anlar yaşadı.

Tek yön uygulaması Bergama'da başladı: ‘Kar’lı başlangıç
Tek yön uygulaması Bergama'da başladı: ‘Kar’lı başlangıç admin
Bu içerik 478 kez okundu.
Advert

Evren OLAM/BAKIRÇAY POSTASI - 10 Ocak'tan itibaren uygulamaya geçen tek yön uygulamasının ilk gününde kar yağışının olması nedeniyle sürücüler bazen zor anlar yaşadı. İlçe merkezinde uygulamaya göre İzmir yönünden gelen araçlar için Soma kavşağından BerKM önü, Cumhuriyet Caddesi, Bankacılar Caddesi ve İstiklal Meydanına doğru olan yol tek yön kullanıldı. Ayrıca Belediye önünden çatal yoldan Osman Bayatlı Caddesi, Şadırvan Camii Caddesi, Kozak Caddesi, Kasapoğlu Caddesi de İstiklal Meydanı’na tek yönden gidildi. İstiklal Meydanı'ndan İzmir yönüne gidecek araçlar ise İnönü Caddesini tek yön olarak kullandı. Karlı havada bazı zamanlar zorluk çeken sürücüler yolları bazen karıştırdı. Eskisi gibi yolu kullanmaya çalışan sürücülere Bergama İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri müdahale etti. Bütün gün uygulama konusunda devriye atan ekipler park yasağı olan yerlere araç bıraktırmadı. 
Park yasağı yapılan yerler
Uygulamaya göre Eski Hastane Caddesi, Çamlıpark ile katlı otopark arası, İstiklal Meydanı’ndan Kınık Garajına kadar olan yerler, Galenos Caddesi ve Stadyum Caddesi’nde sağlı sollu park yasağı uygulanacak. Akropol Kavşağından Kozak yoluna kadar olan kısım, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzeri sadece sol taraf ve İsmet İnönü Caddesi minibüs güzergâhında tek yönde araçlar park edemeyecek. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı