Advert

‘İkinci baharımda devletim yanımda'

Bergama Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan ‘İkinci Baharımda Devletim Yanımda' projesi başladı. Proje kapsamında bakıma muhtaç yaşlı vatandaşların yaşam koşulları iyileştiriliyor.

‘İkinci baharımda devletim yanımda'
‘İkinci baharımda devletim yanımda' admin
Bu içerik 432 kez okundu.
Advert

‘İkinci Baharımda Devletim Yanımda' projesi hayata geçti. Bergama Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan proje kapsamında bakıma muhtaç yaşlı vatandaşların yaşam kaliteleri arttırılacak.
Bergama'nın merkez mahallelerinde bulunan ve bakıma muhtaç durumdaki 40 hanede yaşlı vatandaşların kişisel temizlikleri, bakımı, ihtiyaçlarının tespiti ile evlerinin genel temizlik ihtiyaçları karşılanacak. Şimdilik yalnız yaşayan 33 kişi ve evli olarak yaşayan ise 7 aile belirlenerek toplamda 40 haneye hizmet verilecek. Kaymakamlık tarafından kiralanan araç ile görevli 4 personel ile haftalık 40 haneyi ziyaret edileceği bildirilirken hizmetin 1 yıl sürmesi  planlanıyor.
'İnşallah büyüklerimize faydamız olur'
Konuyla ilgili açıklama yapan Bergama Kaymakamı Osman Canatan "Projemizin ismi 'İkinci Baharımda Devletim Yanımda." dır. 1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında pilot bölge olarak Bergama İlçe Merkezinde uyguluyoruz. Bu proje ile 65 yaş ve üstü ikinci baharını yaşayan bakıma muhtaç , kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan, hiçbir sosyal güvencesi olmayan büyüklerimizi tespit ettik. Bunlardan 33 kişisi yalnız yaşayan teyzelerimiz, 7'side evli olan toplamda 40 aileye görevlilerimiz her hafta ziyaret etmek suretiyle evlerindeki temizlik ihtiyaçlarını karşılayacaklar, kişisel bakımlarını yapacaklar, evlerinde herhangi bir gıda açısından veya başka eksiklikleri belirleyip bize bildirecekler ve bizde onları karşılayacağız. Projenin maliyeti de yıllık yaklaşık 200 bin liradır. Daha önceki görev yerimde başlatmıştım bu projeyi ve proje dördüncü yıla devam ediyor. Bakanlık projenin devam edeceğini gördüğü zaman her yıl arttırmalı olarak destek veriyor. Burada da ilk başlayalım dedik. İnşallah Bergama'da büyüklerimize faydamız olur." dedi.
Proje ismini Canatan verdi
Bergama'da 1 Ocak'tan itibaren hayata geçen 'İkinci Baharımda Devletim Yanımda' projesine ismini Kaymakam Osman Canatan verdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı