Advert

Koştu gazeteciler ile buluştu: Gündemi değerlendirdi, yatırımlardan bahsetti

Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Hakan Koştu ve yönetim kurulu gazetecilerle bir araya geldi. Ülke gündemini ve yerel gündemi değerlendiren Koştu yatırımlardan bahsetti.

Koştu gazeteciler ile buluştu: Gündemi değerlendirdi, yatırımlardan bahsetti
Koştu gazeteciler ile buluştu: Gündemi değerlendirdi, yatırımlardan bahsetti admin
Bu içerik 824 kez okundu.
Advert

Evren OLAM-Osman BABACAN/BAKIRÇAY POSTASI - Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Hakan Koştu ve yönetim kurulu üyeleri yerel gazetecileri konuk etti. Ülke gündemin bulunan konular ve yerel gündemde olan konuları değerlendiren Koştu, bölgeye yapılan yatırımlardan bahsetti. Ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Milli anayasa olacak
Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Koştu ülke gündeminde en önemli konunun Anayasa olduğunu belirterek "Ülkemiz çok zor bir gündemden geçiyor. En büyük gündemimiz Anayasa'dır. Anayasa ile ilgili çalışmalar TBMM'de devam etmekte. Anayasa metninin tamamı meclisten geçtikten sonra halkımızın onayına  sunulacak. Bizde bu anayasayı milletimize anlatacağız. Milletimizde bunu onaylarsa Türkiye Cumhuriyetinin yeni anayasası olacak. Bu anayasa diğer anayasanın sıkıntılarını giderecek bir anayasa olacak. Bizde çalışmalarımıza bu yönde devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi 'de bu anayasanın geçmemesi için elinden geleni yapıyor. Bu anayasa ülkemiz ve geleceğimiz açısından önemlidir. Bu anayasa ile biz hem yönetimsel sorunları düzelteceğiz hem de vesayet odaklarının Türkiye'ye dışarıdan sızmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu milli bir anayasa olacak." dedi.
2017  yılı sonunda Bergama doğalgaza kavuşuyor
Yerel gündemi değerlendiren Başkan Koştu Bergama'nın makus talihinden kurtulmaya başladığını söyledi. Koştu "Merkezi hükümetten gelen yatırımlar hızla devam ediyor. Bizim Bakırçay Havzasını hareketlendirecek en büyük yatırım doğalgazdır. Kınık şu anda şehir içi şebekesini yapıyor. Bergama ile ilgili de BOTAŞ Aliağa üzerinden doğalgaz hattını aktarmak üzere devam ediyor. 2017 yılının sonunda doğalgaz ana hattı Bergama'ya kavuşmuş olacak. Doğalgazın bölgeye kattığı en büyük hareketlilik sanayi olacak. 2017 yılı sonunda inşallah Bergama Organize Sanayi Bölgesini doğalgaz ile buluşturacağız." diye konuştu.
Endüstri Meslek Lisesi ihaleye çıkıyor
Eğitim yatırımlarının devam ettiğini söleyen Koştu, "Bölgede bir çok okul binası kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. En son yatırımlarda biri de bölgemiz için önemli olan Endüstri Meslek Lisesi yatırımı oldu. BU yatırım biraz yılan hikayesine döndü. Bergama'da yerel yönetimin ağır davranması, yer gösterememesi ve gösterse de pazarlık yapması bizi zor durumda bıraktı. Bu yüzden yatırım 3 yıl bekledi. En sonunda Organize Sanayi Bölgesine yapılma kararı alındı ve yapacağız. Bununla ilgilide önümüzdeki günlerde ihale süreci olacak ve yatırım başlayacak." dedi.
Bir tuzlama çalışması dahi yapamıyor
Gazetecilerin soruları üzerine yerel yönetimi değerlendiren Koştu, "En basitinden şu var. Bu günlerde yaşadığımız zor kış şartlarında Bergama'da geldiğimiz ana caddede doğru düzgün bir tuzlama çalışması yapılmadı. Burası Bergama'nın merkezi. İşte yerel yönetimin geldiği nokta budur. Maalesef bir tuzlama çalışmasını dahi yapamıyor. Karayollarına düşen bölgede çalışmalar yapılıyor. Fakat Büyükşehir'e bağlı yerlerde Belediyenin yaptığı yerlerde çok büyük aksaklıklar yaşanıyor." dedi.
Kamuoyunda yanlış algılama söz konusu
LM Wind Power firması yatırım ve teşvikler söz konusu olduğu için bölgeye geldiği söyleyen Koştu "Kamuoyunda yanlış algılama söz konusu oluyor. Tabi yerel yönetimler onlara destek vermek durumunda. Belediye Başkanımız Mehmet Gönenç eski tekstil fabrikasında bulunan 2 depoyu işçilerin eğitimine tahsis için firmaya kiralama yapmış. Bu çok doğal ve olması gerek bir girişim. Ama maalesef bugün sosyal medyaya baktığımızda firmayı Bergama Belediyesi buraya getirmiş, Bergama Belediyesi bütün şeylerini veriyormuş gibi algı söz konusu. O firmanın buraya gelmesi tamamen hesap kitap üzerinedir. Yatırım teşvikleri ve doğalgaz olmasaydı o firmanın buraya gelmesi hayal bile edilemezdi. Bu yüzden bu firmanın buraya gelmesinde bizim hükümet yetkililerimiz ve milletvekillerimizin çok büyük desteği olmuştur." dedi.
Kınık, Bergama'yı geçer mi; geçsin
Kınık Bergama'yı geçer mi sorusu üzerine Koştu "Yerel yönetimlerin önemi yatırımlar açısından çok büyük. Bergama çok uzun yıllar önce de bunun acısını yaşadı. Gelen bazı büyük firmalar burada yer bulamadı, yer gösterilmedi. Biz tekrardan o dönemleri yaşamak istemiyoruz. Buraya gelen yatırımcıya her türlü desteğin verilmesi gerekiyor. Kınık bu konuda çok aktif.  Belediye Başkanımız Sadık Doğruer bu konuda Belediye ile yapılabilecek her konuda herkesin önünü açıyor ve işini sıkı takip ediyor. Kınık Bergama'yı geçer mi;  geçsin. Kınık'ta bizim bölgemizin bir değeri. Kınık büyürse bize de faydası olur. Ama bizim burada en önemli hedefimiz Bergama'da Ak Belediyeciliği tekrardan buluşturmak ve aksayan noktaları dile getirip hızlandırmak. Bazı yatırımlar beklemede duruyor. Ama Ak Belediyecilik olsa bunlar beklemez. Kınık Bergama'yı geçmeye çalışsın, ama Bergama'da Kınık'ın üzerine bir şey koymaya çalışsın ki bölgeyi kalkındırma hamlesi içinde daha iyi yerlere taşıyalım. " dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı