Advert

Kaymakamdan uyarı, Başkandan proje raporu

Kınık’ta protokol, muhtarlar ve vatandaşların katılım ile istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda yeni atanan Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün’ün daire müdürlerini uyardı, Başkan Sadık Doğruer ise projelerde gelinen aşamalardan bahsetti.

Kaymakamdan uyarı, Başkandan proje raporu
Kaymakamdan uyarı, Başkandan proje raporu admin
Bu içerik 416 kez okundu.
Advert

Kınık’ta göreve yeni başlayan Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ,Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, Daire Müdürleri, Muhtarlar ve vatandaşların katılımı ile istişare toplantısı düzenledi. Kınık Belediyesi Aile Yaşam Merkezinde yapılan toplantının açılış konuşmasını Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün yaptı. Ergün  “Bu ilk toplantımızda karşılıklı tanışmış olacağız ve aynı zamanda sorunlarınızı dinleyip çözüm noktasında sonuca ulaşmak için çalışacağız. Devlet bildiğiniz gibi hem bir hukuk, kural ve kurum bütünüdür, hem de halkın ve milletin kendisidir. Biz hem hukuku, kuralı ve disiplini uygulayacağız, hem de halkın hizmetini yapacağız. Hizmet ederken güler yüzlü olacağız, yapabileceğimiz işleri anında yapacağız. Yapamayacağımız hizmeti de izah edeceğiz. Kim olursanız olun devlet memuru olun, vatandaş olun birbiriniz ile konuşup dinledikten sonra çözülemeyecek sorun yoktur. İnsanlar hata yapmaz mı? yapar bizlerde hata yaparız ama kasıt yoksa bunu telefi etme imkanımız vardır.” dedi.
Vatandaş sizi beklemesin 
Kaymakam Mustafa Ergün daire müdürlerini de uyarıda bulunarak  “Vatandaş sizin kurumunuza geldiği zaman dairenizden geri dönmesin. Benim hayatta sevmediğim 2 şeyden biri beklemek diğeri de bir yere gittiğimde o yerin sorumlusunun orada olmamasıdır. Bu benim hiçbir yerde hoşuma gitmedi ve gitmeyecektir. Bir insanı bir yerde bir saat  bekletmek dünyanın en büyük işkencesidir. Daire Müdürleri arkadaşlarımdan ricam vatandaş sizi dairesinde bulsun. Vatandaşı 'buyurun' diyerek güler yüzle karşılayın sorununu dinleyip çözün ve yine güler yüzle uğurlayın” diye konuştu.
Projelerin son durumlarını anlattı
Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ise yaptığı konuşmada “Öncelikle Kınık'a yeni atanan Kaymakamımıza tekrar hoş geldiniz diyorum. Biz Kınık Belediyesi olarak 2,5 yıldır hep beraber Daire Müdürlerimiz ve Muhtarlarımız ile birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Aksayan yönlerimiz olabilir sizlerin önerilerinize açığız. İlçemizde Doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Sizlerden daha 2 ay sabır etmenizi istiyoruz. Tedaş kabloları yer altına almak için kazdı, Emniyet Mobese kameraları için kazdı, İZSU su şebekesini yenilemek için yolları kazdı. Son olarak ta Doğalgaz çalışması için İzmirgaz kazdı ama bunların 2 ay sonra tamamlanması ile bizlere sefa sağlayacak bir duruma dönüşecek. Yollarımızın hızlı şekilde kapanması ve yenilenmesi için tüm kurumlarla istişare edip en kısa sürede yenileceğiz. İlçemizde doğalgazı ilk olarak Hükümet Konağı ,Belediye Başkanlığı, Belediyemiz Sosyal tesisleri ve birkaç binada Şubat ayı sonunda deneyecekler. basınç testlerinde bir sorun çıkmazsa biz Şubat ayında birkaç ailede kahve içip doğalgazı göreceğiz. 1 Nisan'dan itibaren testleri tamamlanan mahallelerde abonelere gaz vermeye başlayacaklar. 2017 yılının Ekim ayına kadar tüm ilçe merkezi ile organize Sanayiye Doğalgaz verilmiş olacak. Doğalgazın ilçemize gelmesi ile vatandaşlarımız hem konforu hem de Organize Sanayi Bölgesinde Doğalgazın gelmesi ile yeni kurulacak işletmelerle iş sahibi sağlayacak. Organize Sanayi Bölgesinde 18 sene arsa alan işletmecilerin bizlere şart koştuğu ucuz enerji ile ilçemizdeki işsizlik büyük ölçüde sona erecek. 276 konutluk TOKİ konutlarının inşaatları devam ediyor. 550 günlük teslim süresi olmasına karşı  firma yetkilileri konutları ‘12 ay sonra yani bu yılın Kasım ayında teslim ederiz’ ifadesini kullanıyorlar. Yine Kınık Devlet ailesinin inşaat ihalesi yapıldı. İhaleyi kazanan firmaya yer teslimi kasım ayında yapıldı. Hastanemiz de 2017 yılında bitirilip  teslim edilecek” dedi. Toplantı vatandaşların isteklerinin dinlenmesi ile sona erdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Koronavirüs için motorize dezenfekte ekibi
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası
Bankamatiklere hijyen ve dezenfekte noktası