Advert

YGS sınavı gibi deneme sınavı

Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki üniversiteye hazırlanan son sınıf öğrencilerinin sınav ortamına alışmaları ve başarı istatistiklerini artırmak için deneme sınavı yaptı.

YGS sınavı gibi deneme sınavı
YGS sınavı gibi deneme sınavı admin
Bu içerik 812 kez okundu.
Advert

Bergama’da son 3 yıldır gerek Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) gerekse Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavlarında başarı listesinde her yıl yükselen Bergama'nın, başarı sırasını daha da yukarılara çıkması için çalışan Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü YGS sınavlarında uygulanan tüm uygulamaların aynen yapıldığı ve lise son sınıf öğrencilerinin kendi okullarında değil başka okullarda sınava girdiği YGS deneme sınavının ilkini  yaptı. Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz “Bu güne kadar Ortaokul son sınıf öğrencilerine yönelik 8 Adet TEOG deneme sınavı yaparak öğrencilerin hangi branş ve konularda çıkan sorulara yanlış cevap verdiği çıkararak bu konuların branş öğretmenleri tarafından tekrar işlenmesini sağladık. Alınan sonuçlardan her yıl memnun olduk.” dedi. 
Öğrencilerin sınavlara hazır olmasını sağlayacağız
İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bergama TEOG sınavlarında 3 yıl önce  23’üncü sırada iken geçtiğimiz yıl 8’inci sıraya yükseldi. Bu yılda daha yüksek bir başarı bekliyoruz. YGS  sınavlarında da her yıl ciddi başarı elde edildi. Yapılan YGS deneme ve LYS deneme sınavlarından 5 adet yapılarak sonuçlar değerlendirilecek. Okul müdürleri ve branş öğretmenleri ile paylaşılarak Bergamalı öğrencilerin sınavlara hazır olmasını sağlayacağız. Bu başarılı çalışmalarda benimle ekip çalışması yapan Şube Müdürlerim, Okul Müdürlerim ve Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı