Advert

Başkan Kocaoğlu Zeytindağlılara verdiği sözünü tuttu!

Zeytindağlılara “Eksiklerinizi tamamlayıp 2 ay sonra yine geleceğim” diyen Başkan Kocaoğlu, yoğun programına rağmen verdiği sözü tuttu. 2 aylık süre dolmadan yeniden Zeytindağ’a giden Başkan, hem çalışmaları denetledi hem de mahalle halkına yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.

Başkan Kocaoğlu Zeytindağlılara verdiği sözünü tuttu!
Başkan Kocaoğlu Zeytindağlılara verdiği sözünü tuttu! admin
Bu içerik 560 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz Kasım ayında Bergama’nın mahallelerini gezerek vatandaşlarla bir araya gelen, muhtarların ve halkın taleplerini dinleyerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun rotası yine Bergama oldu.
O günkü Zeytindağ ziyaretinde “Eksiklerinizi tamamlayıp 2 ay sonra yeniden geleceğim” sözü veren Başkan Kocaoğlu, yoğun programını bir kenara bırakıp verdiği süre dolmadan Zeytindağlılara güzel bir sürpriz yaptı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Zeytindağ’a giderken yol güzergahında bulunan Aşağışakran ve Örlemiş köylerindeki asfalt çalışmalarını da yerinde gördü; işçilerle sohbet etti.
Hizmet verdiğimiz köy sayısı 430'a çıktı
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da eşlik ettiği Zeytindağ ziyaretinde köy kahvesine girerek vatandaşlarla buluşan Başkan Aziz Kocaoğlu, mahalleye yaptıkları ve planlanan çalışmaları anlattı. Başkanı Kocaoğlu, “İki ay önce sizlerle bir araya geldiğimde öncelikli sorunları dinlemiş, notlar almış ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermiştim. Asfalt talebi vardı. Köy yolunun ve ova yollarının asfaltını büyük ölçüde bitirdik. Düğün salonu talebi vardı. Çevre yerleşimlerde olduğu gibi burada da çok amaçlı salon yapacağız. Sabah ve akşam saatlerinde okul saatlerine uyumlu otobüs seferi yapmak istiyoruz. Büyükşehir Yasası ile sınırlarımıza giren ilçelerde bunu yaptık. Bütünşehir Yasası ile hizmet verdiğimiz köy sayısı 430'a çıktı. Yeni ilçelerimizin köylerinde de bu hizmeti vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
Bir sabah kalktı ki!..
Vatandaşların içme ve kanal suyu alt yapı yatırımlarına ilişkin sorularına da yanıt veren Başkan Kocaoğlu, içme suyu şebekelerinin yenileneceğini, paket içme suyu ve kanal arıtma tesisi yapılacağı bilgisini verdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Bütünşehir Yasası ile birlikte sınırlara dahil olan ilçelerde yıllardır birikmiş altyapı sorunlarını çözmek için seferber olduklarını, hizmet etmek için çırpındıklarını söyleyerek, “Bir sabah kalktık ki, 9 ilçe, 23 belde 430 köy bize bağlanmış. Elimizde sihirli değnek olsa keşke. Ancak hızlı bir şekilde ihtiyaçlara cevap vermek için yerel hizmetler şube müdürlüklerimizle birlikte çalışıyoruz” diye konuştu. Başkan Kocaoğlu’nun ziyaretinden büyük memnuniyet duyan mahalle sakinleri, “Başkanımız bize geleceğini söyleyerek söz vermişti. Yapacağız dediği çalışmaların da büyük bölümü yapıldı. Sözünü tuttuğu için kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tekkedere muhtarı     0000-00-00 Başkanım domuzdere yolu için teşekkürler Allah razı olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı