Advert

Bergama’da 16 bin öğrenci ders başı yaptı

2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başladı. Bergama'da ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 16 bin 250 öğrenci ders başı yaptı.

Bergama’da 16 bin öğrenci ders başı yaptı
Bergama’da 16 bin öğrenci ders başı yaptı admin
Bu içerik 1704 kez okundu.
Advert

Osman BABACAN/BAKIRÇAY POSTASI -Öğrenciler iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından 9 Haziran’da sona erecek 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başladı. 20 Ocak 2017 tarihinde girilen 15 günlük tatilin ardından başlayan eğitim ve öğretim döneminin ikinci yarıyılında Bergama'da 118 eğitim kurumunda yaklaşık 1500 öğretmen ve 16 bin 250 öğrenci ders başı yaptı. Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, "Bergama'nın eğitim çıtasını her sınavda daha da yukarı çekmek için kurum ve ekip olarak canla başla çalıştık. Yeni bir döneme daha girdik. Azimle yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlayarak sınıfları dolduracak olan öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve manevi yönden gelişimlerini sağlamak en önemli görevimizdir. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Döneminin öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ederim." dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz öğretmenlere, öğrencilere ve velilere seslenerek şöyle konuştu; 
Başarılarla dolu olsun
"Değerli öğretmen arkadaşlarım, bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak, onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak adına göstereceğiniz gayret ve fedakarlıklar dolayısıyla şahsınıza teşekkür eder, sizlerle meslektaş olmanın verdiği gururla şahsınıza başarılarla dolu bir eğitim-öğretim dönemi dilerim."
Sizlere güveniyoruz
"Sevgili öğrenciler, kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılarak hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Siz sevgili öğrencilerimize yönelik olarak okullarımızda eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında her seviyede beceri, yetenek, sportif ve kültürel gelişim etkinlikler de dönem boyunca artarak devam edecektir. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz."
Desteklerinizi bekliyoruz
"Sayın veliler, bize emanet ettiğiniz öğrencilerimizin fenni, ilmi, milli, manevi ve ahlaki yönden gelişimi için tüm imkanlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Bu süreçte siz kıymetli velilerin, öğrencilerimizin muvaffakıyetinde büyük bir rol üstlendiğini biliyor; eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için siz kıymetli velilerin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi bekliyoruz."

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı