Advert

Park yasağına var ama, kimse dinlemiyor!

Bergama'da tek yön uygulamasında park yasağı olmasına rağmen caddelere sağlı sollu park yapan sürücüler trafiğin sıkışmasına sebep oluyor.

Park yasağına var ama, kimse dinlemiyor!
Park yasağına var ama, kimse dinlemiyor! admin
Bu içerik 459 kez okundu.
Advert

Bergama’da şehir içi tek yön uygulamasına 10 Ocak'ta geçilmişti. İzmir yönünden gelen araçlar için Soma kavşağından Kültür Merkezi önü, Cumhuriyet Caddesi, Bankacılar Caddesi ve İstiklal Meydanına doğru olan yol tek yön oldu. Ayrıca Belediye önünden çatallanan yoldan Osman Bayatlı Caddesi, Şadırvan Camii Caddesi, Kozak Caddesi, Kasapoğlu Caddesi de İstiklal Meydanı’na tek yönden bağlandı. İstiklal Meydanı'ndan İzmir yönüne gidecek araçlar ise İnönü Caddesini tek yön olarak kullanılırken bu caddelerde park yasağı da getirildi.
Park yasağını kimse dinlemiyor
Tek yön uygulaması bazı cadde ve sokaklarda da park yasağınıda beraberinde getirdi. Eski Hastane Caddesi, Çamlıpark ile katlı otopark arası, İstiklal Meydanı’ndan Kınık Garajına kadar olan yerler, Galenos Caddesi ve Stadyum Caddesi’nde sağlı sollu park yasağı uygulanacak. Akropol Kavşağından Kozak yoluna kadar olan kısım, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzeri sadece sol taraf ve İsmet İnönü Caddesi minibüs güzergâhında tek yönde araçlar park etmemeleri gerekirken bunları sürücüler dinlemiyor. Park yasağı olmasına rağmen sürücüler bazı caddelerde bu uyarıları dinlemeyerek araçlarını yola sağlı sollu park ederek trafiğin sıkışmasına sebep oluyor. 
Yetkililer bu durumla ilgilensin
 Kurallara uyan sürücüler duruma tepki göstererek "Biz yasak olan yerlere araçlarımızı koymayıp kurallara uyuyoruz. Fakat yasak bölgelere park yapan sürücüler var. Tek yön uygulamasıyla trafik rahatlayacak derken böyle olması trafiği sıkıştırıyor. Bununla da kalmayıp bu sürücülere gördüğümüz kadarıyla hiçbir işlem de yapılmıyor. Yetkililer bu durum ile ilgilenmesini istiyoruz." dediler.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
BERGAMA PAZAR YERİ YENİLENİYOR
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı
İlçe Milli Eğitimde değerlendirme toplantısı