GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-06-2024 10:11

AYVALIK’TA GÖNDERE MAVİ BAYRAK ÇEKİLDİ…

Ayvalık Belediyesi işletmelerinin bu yıl da kazandığı Mavi Bayraklar düzenlenen törenlerle göndere çekildi.

AYVALIK’TA GÖNDERE MAVİ BAYRAK ÇEKİLDİ…

   Mavi Bayrak kazanan kurumlar geçtiğimiz ay açıklanmıştı. Balıkesir, 49 mavi bayrak ödüllü plajıyla Türkiye'nin en çok "Mavi Bayraklı" 4'üncü ili olmuştu. Ayvalık ise 21 Mavi Bayrak ödüllü plajı, 1 Marina ve 3 teknesi ile Balıkesir’in en çok "Mavi Bayrak" ödülüne sahip ilçesi olma başarısını sürdürdü.

   Mavi Bayrak'ın sürdürülebilir olması için 5 senedir emek harcayan Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık’ın dünyaca ünlü plajları, mavi bayrak ile marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ayvalık Belediyesi’nin işletme ve iştirakleri arasında yer alan; Cunda Arka Deniz, Altınova Kum Adası, Paşa Limanı, Kapri ve Duba plajlarına bu yıl da mavi bayraklı.

   2024 yılı sezonunda kazanılan mavi bayrakları işletmelerin gönderine çeken Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Cunda (Alibey) Adası’nda düzenlenen “Mavi Bayrak” töreninde haklı gururu yaşadıklarını söyledi. Mavi Bayrak'ın sürdürülebilir olması için 5 senedir emek harcadıklarını hatırlatan Başkan Ergin, törende şöyle konuştu:

   “ Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık’ın dünyaca ünlü plajları, mavi bayrak ile marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ayvalık Belediyesi’nin işletme ve iştirakleri arasında yer alan; Cunda (Alibey) Adası, Arka Deniz, Altınova Kum Adası, Paşa Limanı, Kapri ve Duba plajlarına bu yıl da mavi bayraklı. Belediye işletmesindeki beş plaja birden mavi bayrak almanın onurunu yaşıyoruz. Balıkesir’de en çok mavi bayrağa sahip olan ilçe Ayvalık’tır. Bu konuda çok şanslıyız ama sorumluluklarımız daha da artıyor.”

EditörEditör