KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 29-11-2023 08:34

BERGAMA, ARALIK AYINDA KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİNİ DOYA DOYA YAŞAYACAK

Bergama Belediyesi, vatandaşlarını Aralık ayında da kültür – sanat etkinlikleriyle buluşturuyor.

BERGAMA, ARALIK AYINDA KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİNİ DOYA DOYA YAŞAYACAK

    Bergama Belediyesi, vatandaşlarını Aralık ayında da kültür – sanat etkinlikleriyle buluşturuyor. Tiyatro, konser, sergi, konferans, söyleşi, ve seminerlerin olacağı Aralık ayının programı da netleşti.

    1 Aralık’ta Mavi Düşler Tiyatrosu’nun sahneleyeceği Gayri Resmi Hürrem oyunuyla başlayan Aralık ayı etkinlik takviminde 5 Aralık’ta Yazar Zeynep Merdan Bergamalı vatandaşlarımızla buluşacak. Dünya Kadın Hakları Günü’nde “Seçilmiş Kimlikler ve Kadın” konulu söyleşinin ardından kitap imza günü gerçekleşecek.

    6 Aralık’tan 17 Aralık’a kadar Bergama Kültür Merkezi Fuaye Alanı da resim sergisine ev sahipliği yapacak. Ege Üniversitesi Uluslararası 10. Egeart Sanat Günleri kapsamında “Karabağ Şehitlerine Vefa Sergisi” fuaye alanında sergilenecek.

    İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu’nun 7 Aralık’ta düzenleyeceği “Türk Dünyasından Ezgiler” konseri sonrası 9 ve 13 Aralık tarihlerinde geleceğimiz çocuklarımız için çocuk oyunları sahne alacak. 9 Aralık’ta Ajans Fox’un sahneleyeceği “Çiftlikte Bir Gün” ve 13 Aralık’ta My Moon Sanat Tiyatrosu’nun “Barbie & Spider-Man Sihirli Ormanda” oyunu çocuklarımız için oynanacak.

    Bekir Develi 15 Aralık’ta Bergama’da konferans verecek. “Kudüs Bizim Neyimiz Olur?” konulu konferansla Bergamalı hemşerilerimizle buluşacak olan Bekir Develi, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın önemine değinecek.

    Geleceğimiz gençlerimizin kariyerlerine önem veriyor, geleceği şekillendirecek gençlerimizin geleceğe adım atmalarında yanında oluyoruz. 16 Aralık Cumartesi Eğitim Danışmanı Barış Sezgin, lise ve ortaokul öğrencilerimiz ve velileri için iki seans olarak düzenlenecek. Lise öğrencileri ve velilerin katılabileceği “Akademik Kariyer” semineri ve ortaokul öğrencileri ve velileri için “Yeni Nesil Anne Baba Olmak” konulu seminerler verecek.

    Aralık ayının son günlerine doğru Bergama kahkahaya doyacak. Ahmet Çevik Tiyatro’sunun sahneleyeceği “Piknik Sepeti” oyunu kadrosunda Sinan Bengier, Ahmet Çevik, Yelda Alp, Seval Tufan, Cengiz Güleryüz ve Serhan Atak sahne alacak. Tiyatronun kurucu sanatçısı Ahmet Çevik, enerjisi yüksek olan bu oyunla izleyicilerin gülmeye doyacağını belirtiyor.

    23 ve 26 Aralık’ta çocuklar yine unutulmuyor. Derin Sanat’ın sahneleyeceği “Sonic Süper Kahraman” oyunu ve Yapıcı Tiyatro’nun sahneleyeceği “Havalı Kaplan Moi” oyunu çocuklarla buluşacak.

    Bergama Belediyesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi 29 Aralık’ta “Yeni Yıl Konseri” düzenliyor. Şef Derya Çakı yönetiminde Türk Halk Müziği konseriyle buluşacak Bergamalılar unutulmaz bir akşam yaşayacak.

EditörEditör