GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-09-2023 13:03

BERGAMA’DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Ali Rıza Eroğlu İlkokulu’nda, İlköğretim Haftası Kutlama Töreni gerçekleşti.

BERGAMA’DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

    Törene Bergama Kaymakamı Avni Oral, Bergama Garnizon Komutanı Vekili Tarık Filizcan, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama İlçe Emniyet Müdürü Bergama Ziyver Kaya, Bergama Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. 
Her yıl okulların açıldığı ilk hafta kutlanan İlköğretim Haftası’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus ve ardından Bergama Kaymakamı Avni Oral konuşma yaptı. Öğrencilerin şiir dinletilerinin ardından Zeybek ve Harmandalı oynadı. 
BAŞKAN KOŞTU; OKULLARIMIZA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ
    Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu yaptığı açıklamada yeni eğitim – öğretim yılını kutladı. Hakan Koştu; “Yeni eğitim – öğretim yılının çocuklarımıza, ailelerimize çok değerli öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bergama Belediyesi olarak, yazın okullarımızın bakımını yaptık ve yeni döneme hazırladık.   Okullarımızın ihtiyaçlarını giderme konusunda yardımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, Park Bahçeler Müdürlüğümüz, Fen İşleri Müdürlüğümüz ile birlikte bahçesinde ve etrafında ihtiyaç olan dolgu yapımı, bahçe bakımı ve ağaç budaması, boya desteği, temizlik desteği, bahçe ve sulama sistemi yapımı desteklerini verdik. Bölgemizde öğrencilerimizin kullanımı için halı saha ve basketbol sahaları kazandırıyoruz. Bergama Belediyesi olarak okullara verdiğimiz maddi ve bakım desteği ile birlikte dönem içi ve yaz spor okulları ile de geleceğimiz çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. Bergama Belediyesi Gençlik Spor Kulübümüz ile birlikte 4 yılda 8 binden fazla çocuğumuza yaz spor okulları ile hizmet verdik. Yeni dönemde geleceğimiz çocuklarımızın sosyal gelişimlerinin dışında akademik başarılarını da görmek tek dileğim” dedi

EditörEditör