GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2023 14:34

Bergama’da Yol Sorunları Tarih Oluyor

Bergama’nın kanayan yarası halindeki yol çilesi, mahalle mahalle sokak sokak tamamlanarak son buluyor.

Bergama’da Yol Sorunları Tarih Oluyor

    Tarihi alan dışında kalan ana arterler asfaltlanarak daha temiz daha ekonomik bir yöntemle kaplanıyor diğer cadde ve sokaklar kilit parke ile adeta yeni baştan yapılıyor. Yaz sezonunu en iyi şekilde değerlendiren ekipler ilçenin farklı noktalarında yol sökümü, asfalt serimi, parke döşemelerini yaptı ve elektrik altyapısını kurarak ışıklandırma çalışmalarını tamamladı. Ayrıca merkez ve dış mahallelerdeki çiftçilerin bağ ve bahçesine giderken kullandığı üretim yolları, iş makinaları ve dozerler ile yollar devamlı temizleniyor, kış hazırlıkları tamamlanıyor.   Anafartalar Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Yeşilırmak Caddesi, K.Kemalbey Caddesi, M.Yazıcı Caddesi, Barbaros Caddesi, Kayhan Caddesi, Çaltıcı Bahçe Caddesi ardından Hasan Çelebi ve Fatih Caddelerinde de sıcak asfalt tamamlandı. Çok kısa zamanda da Üçkemer Caddesindeki asfaltlama çalışmaları yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Adım adım tamamlanan caddelerle bağlantılı ara sokaklarda kilit parkeler tamamlanıyor ve Bergama yeni baştan kuruluyor.

    Bergama’yı doğalgaz hizmetiyle yolların yenilenmesiyle adeta yeni baştan kuran Hakan Koştu; “Beş yılda 15 yıllık işi tamamlıyoruz. Arkamızdan gelen 10 yıllık kaybı toparlayarak hizmetlerimizi tamamladık. 30 yıldır el sürülmeyen sokakları caddeleri yeni kilit parke ile tanıştırdık ve 100 bin metrekareyi tamamlama aşamasındayız. Gaziosmanpaşa Mahallesi,  İslamsaray Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Turabey ve İnkılap Mahallelerinde kilit parke yollarımız yapıldı ve hala çalışılıyor. Geldiğimiz günden beri 20 km asfaltlama çalışması, 300 bin metrekare kilit parke ve 50 bin metrekare sathi kaplama yaparak Bergama’nın yollarını yeni baştan yaptık. Yolların yenilenmesi ile birlikte sokaklarımızın ışıklandırma altyapısını da yenileyerek led ışıklarımızla aydınlatıyor şehrimizi daha güvenli ve yaşanabilir hale getiriyoruz”
MAHALLE MUHTARLARI VE HALKTAN BAŞKAN KOŞTU’YA TEŞEKKÜR 
    Yapılan yollarda denetimlerini gerçekleştiren ve esnaf ziyaretlerinde bulunan Hakan Koştu’ya vatandaşlar büyük teveccüh gösteriyor. Asfaltlanan yollarda evlerin değerinin arttığını belirten vatandaşlar yapılan çalışmalar için teşekkür etti. Başkan Koştu’nun her zaman yanında olduklarını belirten muhtarlar daha önce görülmemiş hizmetin bu kadar kısa zamanda yapılması karşısında çok memnun olduklarını, çözülmeyen sorunları çözüme kavuşturduğu için teşekkür ettiklerini belitti.

EditörEditör