EKONOMİ
Giriş Tarihi : 23-12-2022 12:26

Geleceğe en iyi miras Dikili TDİOSB

“Geleceğin Sinyalleri : Jeopolitik, Ekonomi, Bilim, Teknoloji, Çevre ve İnsan” temasıyla düzenlenen Ege Ekonomik Forumu’nda konuşan Dikili TDİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Öğmen, Yeşil OSB anlayışıyla kurulan, Avrupa’nın en büyük sera kümelenmesi Dikili TDSİOB’nin geleceğe bırakılacak “en iyi miras” olduğunu vurguladı.

Geleceğe en iyi miras Dikili TDİOSB

    Dikili TDİOSB yönetimi olarak tüm planlamalarını gelecek nesillere doğal kaynakları tahrip edilmemiş, sağlıklı gıdaların üretilebildiği, yaşadığı çevresi, kirlenmemiş, suyu, havası temiz bir doğa bırakmak hedefiyle yaptıklarını belirten Öğmen “Çünkü sürdürülebilir bir üretim anlayışı benimsemezsek, gelecek nesiller şu an bizim ulaştığımız birçok gıdaya ulaşamayacaklar ya da ulaşmakta güçlük çekecekler. Biz bunun bilincindeyiz” dedi.

    Dikili TDİOSB'nin yaratacağı ekonomik hareketliliğin ise üreticiden perakendeciye, tüketiciden yerel halka ve esnafa kadar tüm taraflara fayda sağlayacağını vurgulayan Öğmen “OSB sınırları içerisinde 3.500 kişiye doğrudan, yaklaşık 12.000 kişiye ise dolaylı yoldan geçim kaynağı sağlanacak. Çalışanların büyük çoğunluğu kadınlardan oluşacak. Kadının ekonomiye olan katkısını arttırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

    Öğmen, tarımın artık bir “milli güvenlik” meselesi olduğunu belirterek “Bu süreçte tarım politikalarını siyaset üstü tutmalıyız. Unutmamak gerekir ki çiftçi ve köylünün yüzü gülmeden tarımda kalkınmak mümkün değildir” diye konuştu.

EditörEditör