GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2022 09:58

Geleceğe Sıfır Atık Bırak

İzmir' in Bergama İlçesinde yer alan İrfan Kırdar Ortaokulu gerçekleştirmiş olduğu Geleceğe Sıfır Atık Bırak temasına uygun faaliyetler gerçekleştirdi. 

Geleceğe Sıfır Atık Bırak

    İzmir' in Bergama İlçesinde yer alan İrfan Kırdar Ortaokulu gerçekleştirmiş olduğu “Geleceğe Sıfır Atık Bırak” isimili Erasmus+ Projesi kapsamında İspanya, İtalya ve Litvanya’dan 15 öğrenci ve Türkiye’den de 15 öğrenci olmak üzere toplamda 30 öğrenci ile bir hafta süresince geri dönüşüm ve sıfır atık temasına uygun faaliyetler gerçekleştirdi. 

    Proje kapsamında eski okul sıralarının demirlerinden ve pet şişelerden bir Geri Dönüşüm Serası oluşturmayı hedefleyen öğrenciler aynı zamanda yine geri dönüşüm temasına uygun atölye çalışmaları da gerçekleştirdi.

    Aynı zamanda bir köy okulu olan Ayaskent İrfan Kırdar Ortaokulu ilçe merkezinden de öğrencilerin kayıtlı olduğu başarılarıyla adından söz ettiren bir okul. Proje kapsamında öğrencilerin sıfır atık bilinçlerinin gelişmesinin yanı sıra yabancı dil becerileri ve kültürel iletişimlerinde de gelişim görüldü.

    Okul Müdürü Murat Mutlu yapılan geri dönüşüm serasında dikey tarım ve topraksız tarım uygulamalarını deneyeceklerini bu projeyle beraber 15 öğrencilerinin çok erken yaşta farklı ülkeleri ziyaret etme ve kültürleriyle tanışma fırsatı elde edeceğini ve bunun da onların gelişimine katkı sağlayacağını belirtti. Okul müdürü ayrıca en başta bu projenin sanatsal mimarı olan müdür yardımcısı UğurUral ve Proje koordinatörü Emel Sezer olmak üzere tüm öğretmenlerine katkılarından ötürü teşekkür etti.

EditörEditör