GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2023 08:47

Kınık Hastanesi ‘DAĞ’ Gibi Destek

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’in, ilçenin doktor ihtiyacı ile ilgili girişimleri sonuç verdi.

Kınık Hastanesi ‘DAĞ’ Gibi Destek

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan 4924 sayılı kanun ile Kınık Devlet Hastanesi'nde görevlendirilmek üzere 7 Sözleşmeli Uzman Tabip kadrosu açıldı.

    İlçemize hayırlı olsun sözleri ile bir açıklama yapan Başkan Doğruer “Milletvekilimiz Hamza Dağ, İlçe Başkanımız Sami Mollaahmet ile birlikte Sayın Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaretimiz sırasında hastanemizin ve bölgemizin uzman doktor açığını görüşmüştük. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan 4924 sayılı kanun ile Kınık Devlet Hastanesi'ne 7 Sözleşmeli Uzman Tabip kadrosu açılmıştır.

    Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Genel Başkan Yardımcımız Sn. Mv. Hamza Dağ ve Sağlık Bakanımız Sn. Dr. Fahrettin Koca'ya teşekkür ediyorum.” dedi.

    Başkan Doğruer’in ilçenin sağlık alanında yaşadığı ihtiyaçlar ile ilgili; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla yapmış olduğu görüşmeler meyvesini verdi.

    Kınık ziyaretinde devlet hastanesinin ihtiyaçlarını yerinde inceleyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, sorunların kısa sürede çözülerek, ilçenin bütün ihtiyaçlarının karşılanacağı müjdesini vermişti.

    Resmi Gazete'de yayınlanan 4924 sayılı kanun ile Kınık Devlet Hastanesi'nde görevlendirilmek üzere 7 Sözleşmeli Uzman Tabip kadrosu açılması, Başkan Doğruer olmak üzere ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

EditörEditör