GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2022 08:45   Güncelleme : 27-09-2022 11:59

"Kınık’ ta Eğitime Verilen Önem Hız Kesmiyor"

İzmir’in Kınık ilçesinde düzenlenen 6. Hasat festivali kapsamında, İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından öğrencilere, Trafik Kuralları ve Kask Takmanın Önemi’ eğitimi verildi.

    Kınık Belediyesi tarafından düzenlenen programda, eğitime katılan öğrencilere Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık DOĞRUER tarafından kask hediye edildi.

    Eğitim programına ilişkin yaptığı açıklamada Başkan DOĞRUER “İlkini geçen sene düzenlediğimiz bu eğitimi, ilçe genelinde yaygın hale getirerek, gençlerimizi hayatın her alanında olduğu gibi trafikte de daha güvende olmalarını sağlamayı hedefliyoruz.” dedi

    Kınık İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekiplerince, 6. Hasat Festivali çerçevesinde gerçekleştirilen farkındalık etkinliğinde; trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla Şehit Hakan SAĞINÇ Anadolu Lisesi öğrencilerine; genel trafik kuralları, motosiklet için güvenlik ekipmanları ve kask kullanımı, güvenli bisiklet sürüşü ve kask kullanımı ve trafik kazalarından korunma eğitimleri verildi. Verilen eğitimden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler “İlçede her kesime olduğu gibi bizlere de bu şekilde değer verilmesi bizi çok mutlu etti. Bugünü ve trafikte güvenliği sürekli hatırlamak için Sadık başkanımızın hediye ettiği kaskı hep saklayacağız.” dediler ve trafikte kurallara uyacaklarına söz verdiler.

    Düzenlenen programda öğrencilerin ve eğitmenlerin yanı sıra, Kınık Kaymakam Abdurrahman ÇELEBİ, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık DOĞRUER, İlçe Jandarma Komutanı Oral KAYMAK, İlçe Emniyet Müdürü Murat COŞKUN da hazır bulundu.

EditörEditör