GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2023 09:22

Kınık’ta Cumhuriyet’in 100. Yıl Coşkusu

Kınık’ta Cumhuriyet’in ilanının 100. yılı 5 gün boyunca coşkuyla kutlanacak.

Kınık’ta Cumhuriyet’in 100. Yıl Coşkusu

    Kınık’ta Cumhuriyet’in ilanının 100. yılı 5 gün boyunca coşkuyla kutlanacak. Kınık Belediyesi Cumhuriyet’in ilanının 100. yılı nedeniyle 5 gün boyunca sürecek 100. Yıl Programı düzenledi. Kınık’ta kutlanacak Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde ünlü sanatçı ZARA da sahne alacak.

 

    Kınık’ta Cumhuriyet’in 100. Yılı Programı kapsamında, 25 Ekim Çarşamba günü saat 20:00’da Bağalan Halı Saha Açılışı ile başlayacak bayram etkinlikleri, 26 Ekim Perşembe günü Zara konseri ile Kınıklılara coşkulu anlar yaşatacak. 27 Ekim Cuma günü Kınık Belediyesi Sosyal Tesisi olan Delez Yaşam Vadisi’nde 2. Uluslararası Delez Esintileri Şiir Dinletisi ile devam edecek olan 100. Yıl Programı; 28 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan Çelenk Sunma Töreni ve 29 Ekim Pazar günü Büyük Türk Bayrağı ve Bando Takımı eşliğinde Fener Alayı Yürüyüşü ve ardından Kınık Öğretmenevi’nde Halk Eğitim Korosu’nun sahnesiyle son bulacak.

 

    Kınık’ta Cumhuriyetin 100. Yıl coşkusu dolayısıyla 26 Ekim Perşembe günü, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesi öğrencileriyle de buluşacak. Ayrıca Kınık Belediyesi Aile Yaşam Merkezleri olan Kınık ve Poyracık eğitim öğretim alanlarının 100. Yıl kutlamalarına da katılım sağlayacak. Başkan Doğruer ayrıca 100 yaşında iki Kınıklı vatandaşı, ardından ise Şehit Ailesi ziyaretlerini Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi ve İdari Heyetle birlikte gerçekleştirecek.

 

“ZARA İLE CUMHURİYETİN 100. YILINA ÖZEL KONSER”

 

    Kınık’ta Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl etkinlikleri 26 Ekim Perşembe günü ünlü sanatçı ZARA’nın Cumhuriyet Konseri ile Kınıklılara coşkulu anlar yaşatacak. Kınık halkı ile Cumhuriyet coşkusu yaşamanın heyecanı içerisinde olduğunu dile getiren Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Bizler Cumhuriyet sevdalıları olarak bu yıl da her yıl olduğu gibi heyecan ve mutluluk içerisindeyiz. En büyük bayramımızın 100. Yılını büyük bir coşku ve gururla kutlayacağız. Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

EditörEditör